Working!!

“Wagnaria” adlı aile restoranı, iş yoğunluğundan dolayı yeni bir çalışan aramaktadır. Taneshima arayış içindeyken yolda Takanashi’ye rastlar ve restoranda çalışıp çalışmayacağını sorar. Sevimli ve minik şeylerden hoşlanan Takanashi de, 17  yaşında olmasına rağmen 12 yaşındaki bir kız çocuğu gibi gözüken Taneshima’yı sevimli bulduğundan işi kabul eder. Animede, onun restorana girdikten sonra yaşadıkları anlatılıyor.

Animenin müzikleri çok iyi. Açılış müziği “Tonari no Totoro”nun kapanış müziğinden sonra dinlediğim en eğlenceli şey -o kadar ki açılışı izlerken kendinizi kaptırıp ellerinizi sağa sola sallayıp şarkıyı söylerken bulabilirsiniz. İçindeki ve kapanıştaki müzikler de gayet iyi. Kapanış şarkısı “Johnny b. goode” şarkısını hatırlattığından ayrıca çok sevdim. Arka planda çok fazla bilgisayar efekti kullanıldığı için bazen göze batabiliyor. Karakter çizimleri ise sevdiğim tarz olmasa da pek rahatsız olmadım. Bu arada  “K-ON!” animesindeki gibi zaman atlamaları var, ama onun kadar rahatsız edici değil.

13 bölüm olan “Working” animesinin son bölümlerinde romantizm dozu artsa da izleyiciyi sürekli güldüren bir yapım. Bittikten sonra devamı olmalı dedirtiyor, ama henüz bu yıl bittiği için devamı olup olmayacağı hakkında bilgi yok (ben böyle bir animeyi 13 bölüm yapıp bırakacaklarını zannetmiyorum). Son olarak bir not, restoranın ismi olan “Wagnaria” ayrıca animenin resmi sitesinin de ismi.

Author: hitsumo

Share This Post On

3 Comments

  1. Anidb’ye de eklenmiş seri. Ekim ayı çabuk gelsin^^ Bu arada animeyi yapacak kadro değişmiş umarım bu ilk serideki etkiyi kaybetmesine neden olmaz.

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir