Vizyonda Bu Hafta 6 Ağustos 2010

Ciddi Bir Adam / A Serious Man
Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen
Senaryo: Ethan Coen, Joel Coen
Oyuncular: Michael Stuhlbarg (Prof. Lawrence ‘Larry’ Gopnik), Richard Kind (Uncle Arthur),  Fred Melamed (Sy Ableman), Sari Lennick (Judith Gopnik), Aaron Wolff (Danny Gopnik), Jessica McManus (Sarah Gopnik), Peter Breitmayer (Mr. Brandt)
Diğer Bilgiler: ABD-İngiltere-Fransa, 2009, İngilizce, Yiddiş, İbranice, 106 dk.

Yahudi Profesör Larry Gopnik’in ailesiyle, işiyle, kısacası hayatıyla savaşı bitmek bilmiyor. Aradığı cevapları bulmak için birçok yol deniyor, ama ona kalan bu saçmalığa katlanabilmek sadece. “Hayat saçma mı değil mi?” sorusunun cevabı olsaydı bile Coen’ler sanırım bu cevaplarla ilgilenmezlerdi.

Oldukça geç gösterime giren filmi izleyen izlemiştir belki, ama Coen’ler hem tekrar tekrar izlenecek filmler yapıyorlar hem de bu tuhaflık deneyimini yaşamak her seferinde fazlasıyla eğlenceli.

Zorlu Görev / Get Him to the Greek
Yönetmen: Nicholas Stoller
Senaryo: Nicholas Stoller
Oyuncular: Jonah Hill (Aaron Green), Russell Brand (Aldous Snow), Rose Byrne (Jackie Q)
Diğer Bilgiler: ABD, 2010, İngilizce, 109 dk.

Kariyeri sona ermiş bir Rock yıldızını geri döndürmek için yapılanlar ve müzik piyasasının halleri üzerine bir film. Yazarımız Furkan filmi önceden izleyip bizim için yazdı.

Ajan Salt /  Salt
Yönetmen: Phillip Noyce
Senaryo: Kurt Wimmer
Oyuncular: Angelina Jolie (Evelyn Salt), Liev Schreiber (Ted Winter), Chiwetel Ejiofor (Peabody)
Diğer Bilgiler: ABD, 2010, İngilizce, 100dk.

Angelina Jolie’nin adını temize çıkarmaya çalışan bir ajanı canlandırdığı “Ajan Salt” aksiyon sahneleriyle öne çıkan bir film. Daha detaylı bir yazı kısa süre içinde burada olacak.

Vahşet Sapağı/ Snarveien

Ayrıca yaz gecelerinin olmazsa olmazı korku filmlerinden biri olan “Vahşet Sapağı” da gösterimde. Daha önce kısa korku filmlerine imza atmış Norveçli yönetmen Severin Eskeland’ın ilk uzun metraj filmi hakkında çok fazla bir şey bilinmiyor.

Author: Nezaket Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir