Tüm Zamanların En TIRT Grupları Bölüm 1

Biliyorum bu yazıda ve bu yazının ilerleyen bölümlerinde çok küfür yiyeceğim. Ama malesef gerçekler böyle. Biz de sevdiğiniz grubun TIRT olarak Tramvay Durağı arşivlerinde yerini almasını istemezdik. (Not: “abi aslında o grup şöyle iyi, böyle babacan, öyle damardan şeklindeki yorumlar aniden silinecektir”. Yazıyı destekleyici yorumlara ise dokunulmayacak. )

önce adam gibi grup resmi çekinin sonra gelin

Coldplay

Ulan yarım saatten beri öldüremediğim sivrisineği bile sizden daha çok seviyorum. En azından bir yaşam gayesi var hayvanda. O bit kadar hayvan bile kendini sizin kadar tekrar etmiyor. Hep farklı farklı yerlerden ısırıyor. Siz kendinizi tekrarlamanın allahını yaptınız. Hadi bunu geçtim, biraz sonra bu listede adını altın harflerle anacağım U2’ya bile özendiniz lan bir ara. Ananız babanız yok mu sizin oğlum?

Ayna’nın sizden ne eksiği vardı da siz milyon dolarlar kazandınız ulan?

Creed

İğrenç bir gitar tonu, birbirinden kolpa gitar riffleri.. Üstüne üstlük milyarda biri olamayacağınız Pearl Jam özentiliğinize ne demeli? Ulan aylarca Alice in Chains ile turladınız Jerry Cantrell “hayatımda gördüğüm en burnu havada adamlar bunlardı, tek bir merhaba bile demediler” demiş sizin için. Az bile demiş. 120. sınıf kolej filmi soundtrackçileri sizi..

utanıyoruz abi diyip kapıma gelmeyecektiniz

Matchbox 20

Yapmayın evladım, yapmayın oğlum. Beceremiyorsanız yapmayın ya. Zaten o kadar boktan bir grupsunuz ki google adam gibi grup resminiz bile yok. Hep aynı resim. Piyano çalan elemanınız başarılı acilen başka tarzlara yönelip hayatını kurtarmalı. Diğerlerini Allah’a havale ediyorum.

hem yeteneksiz hem kolpa hem de tipsiz olup nasıl başarılı olmayı planlıyorsunuz?

Nickelback

Mtv-rock diye bir tarz varsa hah işte onu bu lavuklar çıkardı. Yüzyılın yazılmış en rezil, en sütlaç balladlarını yazdınız. Hala da albüm çıkarınca listelerde 1. sıraya çıkıyorsunuz. Arkanızda kim var oğlum sizin?  Template şarkı yapıp hala para kazanabiliyorsunuz ya ben ona yanıyorum.

Hayır hayır bu, Shaun of the Dead’in zombi seçmelerinden bir fotoğraf değil!

Happy Mondays

Dinlerken en gerildiğim grup sizsiniz abicim. Mançester’in yüz karalarısınız. Bu kadar baygın, sünepe bir müzik yapılır arkadaş. Neyin tribini yaşıyorsanız hemen vazgeçin zira insanlıktan çıkmışsınız.

devamı yakında..

Author: Anıl Okay

Share This Post On

4 Comments

  1. süpermiş cidden..gerekli bir başlık, başarılı bir içerik..tebrik etmek istedim sizi..sevgiler..saygılar..

  2. coldplay ve nickelback için dediklerine katılmamak elde değil. diğer grupları bilmediğim için bir şey diyemiyorum. creed için de zaten grup değişim geçirdikten sonra çok daha iyi olmuştu.

  3. coldplay eski şarkılarının hatırına kimi zaman shuffleda çıkan, çoğunlukla ise katlanamadığım bir gruptur. chris martin yetiyor zaten köşe bucak kaçmaya haha. sevdim seriyi.

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir