Tom, Dick ve Harry – 2 Perde

tomdickhary

Tiyatro Ak’la Kara‘ dan, Tom, Dick ve Harry – 2 Perde

Yazan : Michael Cooney, Ray Cooney

Çeviren : Özgür Özdural

Yöneten : Ali Altuğ

Işık Tasarım : Serpil Coşkun

Süpervizör : Haldun Dormen

Oyuncular : Bedia Ener Öztep, Beril Senvarol, Ece Uslu, Kerem Kobanbay, Mustafa Dinç, Nazan Diper, Savaş Özdural, Taylan Atlıhan

Yine bir Ray Cooney oyunu ve yine çok eğlenceli, hareketli, esprili ve enerjisi yüksek bir oyun. Vodvil tiyatrosunun en önemli yazarlarından sayılan Roy Cooney’ nin bir çok oyunu Türkiye’ de sahnelendi ve benim seyrettiğim örneklerinin hepsi başarılıydı. Vodvil tarzı, 18. yüzyılda sınıf farkının oluşması sonucu Fransa’da ortaya çıktı. İçinde müzikal bölümler, dialoglar, monologlar ve pantomim gibi değişik gösteri türleri barındırıyor. Genellikle mutlu sonla bitiyor. (Ayrıntılı bilgi için) Bu oyun da tüm karakteristik özelliklerini yansıtıyor. 

Tom ve Linda evlat edinmek için bir ajansa başvuru yaparlar. Oyun, başvuru yaptıkları ajansın müdüresinin geleceği gün yaşanan akıl almaz kargaşaları anlatır.  Akıl almazdan kastım, Tom, Linda,  ajans müdüresi, 2 kaçak göçmen, 2 kardeş, bir parçalanmış kadavra, bir polis, bir mafya babası, kaçak sigara ve içki kolileri ve bir biri ucuna eklenen sonu gelmez yalanlar :)

Oyun çok ama çok eğlenceli. Ak’la Kara Tiyatro oyuncularının hepsi çok çok başarılı. Çok güzel bir ekip. Bu sezon Tiyatro Ak’la Kara, Tom, Dick ve Harry, Sherlock Holmes, Tanrı ve Patron Kim oyunlarını oynuyor. Bu oyunlardan 2 sini seyretme fırsatı buldum. Diğerlerini de mutlaka izleyeceğim. Siz de izleyin, keyif alacağınıza eminim.

İyi seyirler.

 

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

3 Comments

  1. Akla Kara oyunlarını çok seviyorum. Bu oyunu geçen sezon izlemiştim. Bu sezon Sherlock Holmes ve Tanrı’yı izledim ve ikisini de tavsiye ederim. :)

  2. Super Active Plus Tadalafil disappear on horses days when prednisone for sale We are.

  3. I’ve been absent for a while, but now I remember why I used to love this site. Thank you, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir