Toki o Kakeru Shôjo

Yasutaka Tsutsui’nin kitabından uyarlama 2006 yapımı olan bol ödüllü “Toki o Kakeru Shôjo”, Makoto isimli bir kızın kaza sonucu zamanda sıçrama yeteneği kazanıp düşüncesizce kullanması sonucunda çevresindeki olaylara ve ilişkilere etkisi anlatılıyor.

“Back to Future” ve “Doctor Who” dan sonra zamanla ilgili bence en iyi yapım. Animenin müzikleri çok güzel, özellikle Makoto ilk zamanda sıçrayışını yaptığı sırada çalan klasik müzik. Karakterlerin basit  ve güzel çizimleri var, ama karakterler uzaklaştıkça çizimleri daha belirsiz olması gerektiğinden kötü gözüküyor. Arka plan ise genellikle 3D çizilmiş.  3D çizimleri sevmememe rağmen bu animede o kadar rahatsız etmedi, aksine hoşuma bile gitti.

Animede spor olarak beyzbolu görüyoruz. Japonlar’ın en sevdiği sporlardan biri beyzboldur; bu nedenle birçok animede beyzbolla ilgili bir bölüm vardır. Ayrıca pudingin de ne kadar önemli olduğunu bu animeden öğreniyoruz.

Not; Anime izlemeye yeni başlamışsanız ve izlemek için anime arıyorsanız Anidb ve MyAnimeList sitelerini öneririm. Bu arada isterseniz “MyAnimeList” sitesinde anime listenizi yapabilirsiniz örnek olarak benim anime listem.

Author: hitsumo

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir