The Magic Numbers Büyüledi

Salon İKSV, bu sefer de The Magic Numbers’ı ağırlayarak konuklarına büyüleyici bir gece yaşattı. Salon’u yarı dolduran dinleyici Cuma gecesi oraya hangi beklentiyle geldi bilinmez ancak Numbers’ın beklentileri fazlasıyla aştığını ve tatmin ölçüsünün sınırlarını zorladığını rahatlıkla söyleyebilirim.

İKSV Salon’un bu kadar kısa zamanda edindiği harikulâde kitle, bu kitlenin insan yelpazesinin çeşitliliği ve canlı müziğe verdikleri değer beni mutlu ediyor. Sanırım herkes bu olumlu havanın farkında ki yeni yeni arkadaş grupları oluşuyor, kapı önünde insanlar tanışıp sohbet ediyorlar, uzun boylular kısalara yer veriyorlar, vs. İşte biz de oralarda takılırken, Salon İKSV’nin facebook ve twitter sayfalarında yayınlanan fotoğrafları çeken, sevgili Ali Güler’le tanışma fırsatı bulduk. Kendisi yüksek dozda sahne dumanı yutmaktan biraz muzdarip ama pişmanlık duymuyor. Her performansın ayrı bir tecrübe olduğunu, fotoğrafçılıkta da giderek kendini geliştirdiğini, ayrıca şimdiye kadar en etkilendiği performansın Marcus Miller’a ait olduğunu düşündüğünü öğrendik kısa sohbetimizde.

The Magic Numbers’ın yaptığı müziğin adı: mutlu müziği. Sürekli gülümseyen bu güzel grup bir kardeş topluluğu. Romeo/Michele Stodart ve Sean/Angela Gannon aynı lisede eğitim görürken tanışmışlar ve 2002’de gruplarıyla aynı ismi taşıyan ilk albümlerini çıkarmışlar. Hikayelerini okumadan önce Numbers’ın ne kadar tecrübeli bir grup olduğunu bilmiyordum. Ama diyeceğim şudur ki, bu “Mama’s and Papa’s” ı andıran dörtlünün iki koca saatlik sahne performansları i-na-nıl-maz-dı!

Upuzun süren konser daha önce katıldıklarımdan çok farklıydı. Gösterinin en dikkat çeken özelliği Numbers’ın şovunun çeşitliliğiydi. Hemen hemen her şarkı sonunda ve sırasında iletişim kurmaya özen gösterdiler. Birçok şarkıda Romeo’nun dinleyicileri de konserin içine kattı, kimi zaman alkış, ki?mi zaman vokal, hatta “A Start With No Ending”’in nakaratını tüm salon birlikte söyledik: “I’m just a boy pretending, you’re just a girl pretending, we’re just a start with no ending..”. Tempo ve ses seviyesindeki keskin değişimler, akustik melodiler, distortionlı riffler, gitar soloları, Angela’nın kullandığı farklı enstrümanlar, Selda bağcan cover’ı, sözleri müzik grubu isimlerinden türetilen şarkı ve Neil Young’dan Harvest Moon süprizi, bunların tümü bilete dahildi. İlk üç şarkıyla zirveye çıkan keyif, dans ve gülen yüzler tüm konser boyunca sürdü ve bittiğinde herkes Salon’dan mutlu bir yorgunluk haliyle ayrıldı.

Karizmatik Basçı Michele Stodart

Cuma gecesi soğuyan havaya rağmen Salon İKSV’yi dolduran insanlar asla unutamayacakları bir konser deneyimlediler. Organizasyonda yer alan herkese ve sponsora teşekkürler.

Liste: The Pulse / The Mule / Take A Chance / Sound of Something / Forever Lost / Why Did You Call / Dead Mirrors / Only 17 / I See You, You See Me / Harvest Moon / Try / A Start With No Ending / Throwing My Heart Away / Once  I Had / Love Me Like You  / / / Mornings Eleven / This Is A Song

*Fotoraflar: Ali Güler (Salon İKSV’nin facebook sayfasından alınmıştır)

Author: Memo

Share This Post On

8 Comments

  1. Gelmek isterdim ama sağlık durumum bu hafta tek konsere izin verebilirdi. Tercihim Divine Comedy oldu doğal olarak :) çok güzel bir yazı olmuş ayrıca, tekrar hoş geldin, nice güzel konserlere :)

  2. Çok geçmiş olsun, ben teşekkür ederim bana kapılarınızı açtığınız için. Divine Comedy yazısını merakla bekliyorum :)

  3. Birazdan ekleyeceğim, zaten konser yazısından çok serzenişlerim var :) gerildim mekana ve sponsora.

  4. Ben de hoş geldin diyeyim araya girip :)

  5. Ben de hoş geldin diyeyim, bir de teşekkür edeyim, akşamdan beri de Forever Lost’u dinlediğimi belirteyim. Bırakabilsem diğer şarkılarını da dinleyeceğim ama kaçar diye korkuyorum sanki.

  6. Çok hoşbuldum, mesajlarınız için sağolun.

  7. İyiliğim bir geceye mahsustu, size bundan sonra playlist falan yok Pınar hanım, anca fotorafını çekersiniz :))

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir