The Dø İstanbul Konseri

Şarkıdan şarkıya tarzı değişen A Mouthful albümüyle geçtiğimiz yılın en çok konuşulan gruplardandı The Dø. Dan Levy ve Olivia Bouyssou Merilahti ikilisinin grubu 13 Aralık akşamı Yeni Melek sahnesinde olacak. Bugün açıklanan bilet fiyatlarına göre öğrenci 29,75, tam biletler 35 ytl.

Bu sene İstanbul geçtiğimiz yıl yakaladığı konser havasından çok uzak, yıl başında söylentileri dolaşan büyük konserlerin neredeyse hiçbirisi gerçekleşmedi. 4-5 yıllık festivallerimiz bile bu seneyi pas geçti, arada gelen Travis-Björk-R.E.M gibi isimlerle ortalık biraz hareketlenir gibi oldu ama yine de pasif bir yazı geride bıraktık.

Sonbahar dediğimizde aklımıza Phonem By Miller gelirdi, bu sene de yapıldı ama geçmişte Mogwai ağırlayan bu organizasyon biraz daha mütevaziydi. Yaz döneminin bitişiyle beraber Babylon İstanbul’u müziğe hazırlama işini üzerine alırdı, yine aldı ve Animal Collective gibi önemli grupla “başlıyoruz” dediler, şimdi de Yeni Melek The Dø ile bayrağı devralıyor. Umarım uzun yaz arasında Yeni Melek ses sistemiyle ilgili bir çalışma yapmıştır, buradaki konserler genelde kaynayıp gidiyordu. Stuart A. Stapless’in sesini boğuk duyduğumuz bir yer Yeni Melek, bakalım ne olacak.

Fiyatlar uygun, grup yeni ve güzel, kaçırmak olmaz.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir