Şifalı Şeyler

Garip bir mayıs ayı yaşıyoruz. Havanın dengesi grip etmek için pek dengeli. Doktora gittim bana ilaç yazdı, “ne kullanıyorsun” dedi ben de “adaçayı bal içtim” dedim, o da bana “bayağı işe yaramış” dedi. Yani bitkisel tedavinin etkisini aman doktorlar bile yadsımıyor artık. Adım başı yeni yeni aktarlar, bitkisel ilaç satan dükkân açılıyor fark etmişsinizdir.

Kuzguncuk’ta oturan şanslı İstanbullulardanım. Yaklaşık bir yıl önce Kuzguncuk caddesinin sonuna doğru “Şifalı Şeyler” isimli sağlıklı bir dükkan açıldı. Her türlü baharat, pekmez, sabun, zayıflama çayı dahil pek çok şifalı şey muhteviyatlı. Dükkânın önündeki taburelerde pek makul fiyatla bitkisel çaylar da içebilirsiniz. Ben en çok daha dün içtiğim buz gibi (bu gidişle iyileşemeyeceğim) kuşburnu şerbeti ile zencefilli kurabiyeyi sevdim sahibesi Ceren’in ellerinden, ha bir de menengiç kahvesi var denenesi.

Güzel bir hafta sonu Kuzguncuk’a uğrarsanız, sağdan sağdan yürüyün, zaten bitkisel kokular burnunuzdan tuttuğu gibi sizi bu şifalı dükkâna ulaştıracaktır.

www.sifaliseyler.blogspot.com

Şifalı Şeyler Facebook

Author: Metin Akdemir

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir