Sara Lov

Dustin O’Halloran’dan sonra Devics’in diğer yarısı, kusursuz kadın vokali de diyebilirim. Tıpkı Dustin gibi o da İtalya’da yaşıyor, Los Angeles ise Amerika’daki adresi, ayrıca New York diye şarkı yapıyor. Solo kariyeri henüz Dustin kadar iyi olmasa da yeni albümü yolda, şimdiye kadar da iki Ep çıkarttı. (Beş şarkılık The Young Eyes henüz sadece dijital ortamda var, Ocak’ta çıkacak)

Sara Lov’un diğer vokallerden kolayca ayrılabilecek bir sesi var, öyle çok güçlü ya da ilk dinlediğinizde sizi yere serebilecek kırılganlıkta bir ses değil ama sesinin, söylediği şarkıyı sadece o söyleyebilirmiş hissi veren özel bir yanı var.  Portishead’in uzun süre sessiz kaldığı yıllarda Beth Gibbons’ın özleyenler için ilaç gibi gelmişti Devics ve Sara, sadece sesinden aşık olunabilecek kadınlardan birisi olmuştu. Özellikle Red Morning ve Heaven Please parçalarında yaptığı vokalle Devics’in müzikal anlamda oturduğu yeri tek başına belirtmiştir diyebilirim.

İnternet üzerinde de aktif olan ve Myspace ya da mail ile ulaştığınızda çok kısa sürede yanıtlar veren çok samimi ve sevimli bir insan Sara Lov. Dustin ile birlikte Devics’in kurucu üyesi olmalarından ötürü “Dustin mi Sara mı” diye epeyce geyik malzemesi olurlar ama solo kariyerlerinde yolları epey farklı. Dustin piyanosuna hala sahip çıkan önemli bestecilerden birisi oldu, Sara daha yolun başında ama vokali ile “Female Vocalists” etiketinin önemli bir ismi olacağı kesin. Geçtiğimiz günlerde Arcade Fire’ın My Body is a Cage parçasını coverladı, www.saralov.com adresinden ücretsiz olarak indirip dinleyebilir, sonra da bana teşekkür edebilirsiniz.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir