Salt

1999 yapımı “The Bone Collector” filminden sonra yeni bir Phillip Noyce, Angelina Jolie buluşması olan Salt; Rus casusu olmakla suçlanan bir CIA ajanının, kendini temize çıkarma ve intikam alma mücadelesini anlatıyor.

Öncelikle film saf aksiyon olarak adlandırabileceğimiz türde. Başından sonuna kadar tansiyonun düşmediği, güzel ve aynı zamanda yetenekli ajanımızın bir dakika bile dinlenemediği filmlerden. Üzerine çok fazla düşünmeden sadece hangi noktada ters köşeye yatacağınızı tahmin etmeye çalışırsanız zevk alabileceğiniz bir yapım olabilir. Aksiyon sineması ve Angelina Jolie ikilisini birlikte sevenler için ideal bir film fakat türünün en iyilerinden biri olmadığı da kesin. İzlerken “Bourne Serisi”ni hatırlatıyor, fakat aradaki kalite farkı da bir o kadar göze batıyor. (Filmin sonu devamı müjdeliyor, umarım devam filmi daha az hatırlatır.)

Yıllardır çekilen bu tarz filmlere artık bir yenilik katılması gerektiğini düşünüyorum. “Mission İmpossible”dan beri içimizdeki hain temasının işlenmesi artık sadık izleyici kitlesini bile sıkmaya başladı. Aksiyon sinemasının yeni bir anlayışa ihtiyacı var.

Author: Furkan

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir