Paran mı Var Derdin Var – 2 Perde

paranmivarderdinvar

Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu – Paran mı var derdin var – 2 Perde Komedi

Yazan – Yöneten :
Cengiz Küçükayvaz
Oyuncular :
Cengiz Küçükayvaz,Züleyha Karyağdı,
Tarık Karyağdı,Emek Uçarman,
Fulya Albayrak,Cevher Hikmet Güzey
Uğur İzgi,Ömer İvedi,Başar Uğur

Cengiz Küçükayvaz yine elinden geleni ardına koymamış. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünde eğitim almış, Tuncay Özinel Tiyatrosu ve Hadi Çaman Tiyatrosu ile profesyonel oyunculuk kariyerine atılmış, Reyting Hamdi, Çiçek Taksi, Gemide , Laleli’de Bir Azize, Kahpe Bizans,Ömerçip,Hababam Sınıfı serisi, Maskeli Beşler serisi, Süper Ajan K 9, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli sinema filmleri ve televizyon dizilerinden tanıdığımız bu sanat insanı yine yapacağını yapmış. Bizi gülmekten kırdı, geçirdi demek az kalır. Salonda gülme krizlerine kapılıp, sakinleştirelemeyenlerin bir tanesi de benim yanımdaydı. Kendimi toparlamaya fırsat bulduğum anlarda insaniyet namına ona yardım ediyordum. Abartmıyorum, herkesin karnına ağrılar girdi. Saat 20:00 de başlayan oyun 23:10 da anca bitti. Çünkü sahnede oyuncularda gülme kontrolü ile uğraşıyordu :)

Oyunun sonunda Cengiz Küçükayvaz bir açıklama yaptı. Kendileri de oyundan öylesine keyif alarak oynamışlar ki, oyun normalin üstünde uzamış. Çünkü keyifle ekler yapılmış, gülmeler toparlanmış vs vs. Sonuç 3 saatin üzerinde olağan üstü bir performans. Helal olsun, binlerce kez tebrik ediyorum.

Oyun, bir memurun (Cengiz Küçükayvaz), akşam evine dönerken bir kaza sonucu çantasının başka biriyle karışması ile yön buluyor. Karışan çantanın içi para dolu (yarım milyon dolar ) Adam eve gelene kadar, monoton hayatından kurtuluş planlarını yapmış bile. Karısına  (Züleyha Karyağdı) hemen hazırlanmasını, izmire kaçacaklarını söylüyor. Fakat karısı, arkadaşları ile olan planından dolayı gidemeyeceğini söylüyor :) veeee olaylar olaylar. Dolandırıcı, polis, taksici, komuşları derken karışabilecek her şey karışıyor :)

Oyuncuların her biri çok çok iyi. Her biri kendi repliğinde seyirciyi kırdı geçirdi. Oyun Cengiz Küçükayvaz tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Cengiz Küçükayvaz yılların verdiği tecrübe ile seyircinin nelere güleceğini bence çok iyi biliyor. Bu da sonuçta güzel işler olarak ortaya çıkıyor. Şimdiye kadar kendisinin kötü veya vasat bir oyununu seyretmedim.

Mutlaka seyretmelisiniz. Özellikle fırsat yaratın ve seyredin.

İyi seyirler.

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir