Ocak Ayı DVD Filmleri

Çoğunluk

Tür: Dram
Süre:
Yapım Yılı: 2010
Yönetmen: Seren Yüce
Oyuncular: Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Esme Madra , Nihal Koldaş
Ses: Türkçe 2.0
Altyazı: –
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Mertkan’ın hayatı basittir: babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakar, arkadaşlarla alışveriş merkezlerinde sağı solu keser, arabayla turlar. Bu basitliğe bir anlam bulmak için pek de hevesli değildir. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ancak babası Gül’ün kökenleri konusunda şüphecidir. Hayatta ayrımcılıkla karşılaştığı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluğa uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda hayatına bir anlam bulur.

Köprüdekiler

Tür: Dram
Süre:
Yapım Yılı: 2010
Yönetmen: Aslı Özge
Oyuncular: Murat Tokgöz , Fikret Portakal , Umut İlker , Cemile İlker
Ses: Türkçe 2.0
Altyazı: –
Lisans Sahibi: Yeni Sinemacılar
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Fikret, Boğaziçi Köprüsü’nün sıkışık trafiğinde kaçak olarak gül satmaktadır. Ayn zamanda kendine düzgün bir iş de aramaktadır. Umut, her gün Boğaziçi Köprüsü’nü defalarca geçen taksi-dolmuş şoförüdür. Yeni evlidir ve karısı Cemile, dizilerde gördüğü hayatlardan etkilenmiştir. Umut karısını memnun etmek için daha güzel bir eve taşınmaya karar verir. Murat ise Boğaziçi Köprüsü’ne yeni transfer olmuş bir trafik polisidir. Binlerce arabanın içerisinde kendisini yalnız hissetmektedir, her gece internetten kendine kız arkadaş arar.

İstanbul’un kenar mahallelerinde oturup, her sabah iş için şehrin merkezine gelen bu üç adam hiç farkına varmadan her gün karşılaşırken, hayalleri de kesişmektedir.

Ödüllü kısa film yönetmeni Aslı Özge’nin ikinci uzun metraj çalışması, bu sene İstanbul Kültür Sanat Vakfı Altın Lale Ulusal Yarışma bölümünde yarıştı.

From Paris with Love – Paris’ten Sevgilerle

Tür: Gerilim
Süre:
Yapım Yılı: 2010
Yönetmen: Pierre Morel
Oyuncular: John Travolta, Jonathan Rhys Meyers,Kasia Smutniak ,Richard Durden ,Yin Bing , Amber Rose Revah
Ses: Türkçe 5.1
Altyazı: –
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Paris’te, Amerika Konsolosluğu’nda çalışan James adlı bir genç, bir Amerikan ajanıyla işbirliği yaparak şehre yapılacak terörist bir saldırıyı önlemek ister.

Ne zaman ki James peşinde oldukları suç örgütünün hedefinde olduğunu keşfeder, kendisi için dönüş olmadığını anlar. Sonraki 48 saat içinde hala hayatta kalabilmesi için, Wax tek umuttur.

22 Bullets – Ölümsüz (L’Immortel)

Tür: Gerilim
Süre:
Yapım Yılı: 2010
Yönetmen: Richard Berry
Oyuncular: Jean Reno, Kad Merad, Richard Berry, Gabriella Wright, Marina FolisRevah
Ses: Türkçe 5.1
Altyazı: –
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Marsilya’daki mafya ailesine üye olan, çok uzun, kanlı ve başarılı bir kariyere sahip olan Charly Matteï mafyadan ayrılmıştır. 3 yıl boyunca karısı ve iki çocuğu ile sakin bir yaşam sürmektedir. Ancak bir kış sabahı vücuduna 22 kurşun sıkılarak ölüme terk edilir ama Charly hayatta kalmayı başarır ve onu öldürmeye cesaret edebilecek tek kişi olan Tony Zacchia’nın peşine düşer. Zacchia bir hata yapmıştır: Başarısız olmuştur…

Bu film, Marsilya mafya dünyasında yaşanmış gerçek bir yaşam hikâyesinden esinlenerek yapılmıştır…

Trouble at Timpetill

Tür: Macera / Çocuk
Süre: 95 dk
Yapım Yılı: 2008
Yönetmen: Nicolas Bary
Oyuncular: Gerard Depardieu, Raphael Katz, Adele Exarchopoulos, Leo Legrand
Ses: Türkçe 5.1
Altyazı: –
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Timpelbach köyü, her gün rastlayabileceğiniz türden sakin ve sevimli bir dağ köyüne benzese de önemli bir özelliği vardır… Çocukların hepsi tahmin edemeyeceğiniz kadar yaramazdır! Bu durumdan bıkıp usanan anne ve babaları çocuklara bir ders vermeye karar verirler : Bir günlüğüne hepsi birden köyden uzaklaşarak çocukları tek başlarına bırakacaklardır… Ancak anne ve babalar yolda silahlı bir grup tarafından esir alınınca iş, köyün yönetimini ele geçirmiş olan çocuklara kalacaktır…

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir