Nublu Jazz Fest Başlıyor!

New York ve Sao Paolo’dan sonra Nublu Jazz Festival ikinci kez İstanbul’da…

Nublu Jazz Festival zamanı geldi çattı. New York ve Sao Paolo’dan sonra Mart ayında ikincisi düzenlenecek, İstanbul’un en genç caz festivali Nublu Jazz Festival, 4-12 Mart tarihleri arasında Nokia Ovi Music sponsorluğunda yine birçok müzisyeni Babylon, Nublu ve Lucca’da ağırlamaya hazırlanıyor.

Nublu Jazz Festival ikinci kez İstanbul’da! Türkiye’nin en genç caz festivali NubluJazz, geçen sene yoğun ilgi görmüş ve farklı projeleri bir araya getiren programıyla oldukça dikkat çekmişti. İlki 2009’da New York Nublu’da başlayan festival 2010’da üç kıtada üç metropole uzandı: Istanbul, Sao Paolo ve New York. Mart ayında ikinci kez İstanbullu cazseverlerle buluşacak olan festival yine özel buluşmalara ve yeni müziklere sahne açacak.

Festivalin bu yılki programı oldukça dolu. İlhan Erşahin’in en köklü ve dinamik projelerinden Love Trio usta perküsyoncu Arto Tuncboyacıyan ile birlikte sahne alacak. Ünlü İsveçli müzisyen Jose Gonzalez’in yeni projesi Junip, Craig Harris ve Hamid Drake gibi usta müzisyenlerle sahne alan önemli caz vokalisti Laika, yine İlhan Ersahin’in en sevilen projelerinden Istanbul Sessions festivalin lokomotif projeleri arasında. Usta bas gitarist Alp Ersönmez’ın efsane prodüktör DJ Logic ile gerçekleşecek olan buluşması da görülmeye değer konserlerden… Tüm bunlara ek olarak İstanbul’a bu sezon merhaba diyen mekan Nublu İstanbul’da festival sırasında İmer Demirer, Cagrı Sertel, Ozan Musluoğlu, Selen Gülün gibi pek çok isim festival kapsamında farklı projelerle performans gösterecek.

Festivalin bu yıl Babylon ve Nublu dışında gerçekleşecek olan iki etkinliği BebekLucca’da gerçekleşecek olan Alex from Tokyo ve Dj Logic performansları…

Nublu Jazz Festival, şehrin en genç ve taze seslerini kendi çatısında toplayarak Mart’ın ilk haftasında Babylon, Nublu ve Lucca’da gerçekleşecek farklı konser ve etkinliklerle bugünün müziğini caz severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir