Müzik

Yeni Albümler

“Her an yeni bir albüm çıkıyor, sayımız arttıkça dinlediğimiz grupların da sayısı artıyor. gün günü deviriyor ve yeni müzikleri birbirimize yollayıp ne kadar heyecanlandığımızı soruyoruz, mesela ben bu satırları yazarken Yann Tiersen ve Sigur Ros albümlerini bekliyorum.. İşte bu albümler hakkında düşüncelerimiz, “eskisi daha iyiydi, ya da yeni yolunu sevdim” sözlerimiz.”

Grup İnceleme

“Binlerce grup dinliyoruz. Çok fazla sayıda insan müzik yapıyor aslında, fazla grup var ama yine de bir yandan sevdiklerimizi ayırmak hoşumuza gidiyor. Myspace sonrası müzik kirliliğinden arta kalan grupları paylaştığımız, “şu albümleri ve şu şarkıları” diye açıklayacaklarımız.”

Bir Şarkı Dinledim

“Bazen rastgele çalan bir şarkı hayatınızın o an’ını alıp başka bir şeye çeviriyor, bittikten sonra bile geçip gitmiyor, hayatınızda özel bir yeri oluyor. Bazen iyi, bazense kötü zamanlarda karşınıza çıkıp size yolunuzu hatırlatıyor. Müziğe inanan ve güvenen insanlar olduğumuzdan şarkıların önemini biliyoruz, onların titreşimini paylaşıyoruz.”

Agresyon Memuru

“Tünele inerken siyahları gördüğünüzde geriliyor musunuz? Çiçek çocukların tozları burnunuza mı kaçıyor, eline gitar alan adamın yapay hüznü sinirinizi mi bozuyor, ya da on altı yaşındayken ne kadar sevimli olduğunuzu mu düşünüyorsunuz. Çividen küpe, paspastan etek yapanların buluştuğu yer.”