Münasebetsiz – 2 Perdelik Komedi

munasebetsiz

Donkişot Tiyatro‘ dan Münasebetsiz – 2 Perdelik Komedi

Yazan: Francis VEBER
Oyuncular:
Zafer ALGÖZ, Melih EKENER, Hidayet ERDİNÇ, Seda AKMAN,Kerem FIRTINA, Erkan PEKBAY
Yöneten: Çetin AKCAN

 

Başta Zafer Alagöz olmak üzere çok beğendiğim oyuncuların sahnelediği “Münasebetsiz” oyunu, bir otelin yan yana 2 odasında geçiyor. iş icabı aynı otelin yan yana iki odasına yerleşen kişilerden birinin intihar etmeyi başaramaması ve bu başarısızlık sonrasında ona yardım etmek zorunda kalan diğer kişi arasında gelişen olaylar oyunu oluşturuyor.

Açıkçası oyunun girişinde pek keyif alamadım. İlk perdenin sonuna doğru iyiden iyiye oyuna adapte olmuş ve eğlenmeye başlamıştım. 2 perdede ise bütün salon kahkahalarla eğlendik diyebilirim. Oyunun konusun ve kurgusunun vasat olduğunu söyleyebilirim. Fakat oyuncular o kadar iyi ki, alıp götürüyorlar. Özellikle Zafer Alagöz, mimikleriyle, hareketleriyle seyirciyi sürekli eğlendiriyor. Bu arada oyun 8+ veya 13+ gibi bir şey. Yani küfür ve müstehcen sahneler içeriyor ama üstü kapalı :) Bundan dolayıdır ki 18+ veya 15+ diye değilde 8+ veya 13+ diye yazdım :)

Oyun perde arasıyla birlikte 80-90 dakika sürüyor ve bence sonu biraz oldu bittiye getirilmiş gibi. Kısa, mesajlar içermeyen, öğreti kaygısı olmayan, eğlencelik bir oyun. İllaki görmelisiniz diyemem ama eğlenmek için görmeye değer.

İyi seyirler.

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir