Massive Attack / İstanbul

World Card sponsorluğunda Echoes Productions tarafından Parkorman’da düzenlenen aşmış doğa olayı.. 2003 yılındaki konseri izleme şansım olmamıştı ama dün geceden sonra kaçırdığıma üzüldüm açıkçası.. 85ytl’lik bilet fiyatı tek grup için biraz yüksek sayılsa da içerik tatmin edici oldu, mekan zaten en sevdiklerimizdendi ve sahnedekiler çok iyiydi.. Arada teknik aksaklıklar oluştu, ses azaldı, bazen tamamen gitti bazen de vokalin mikrofonu duyulmuyordu ama konserin gidişatını bozmadı..

Sahneye 15-20 dakika kadar geç çıktılar, ön grup istemediklerinden birkaç saattir oturan insanlara çalmaya başladılar, şarkıların tamamını hatırlayıp size setlisti vermeyeceğim ama beklediğim şarkıların tamamını ve yeni şarkılarını çaldılar..

Massive Attack kalabalık bir grup, sahneye gelen giden belli olmuyor, şarkılardaki ihtiyaca göre elemanları var.. Sahnedeki tüm elemanların üstün performanslarının yanı sıra United Visual Artists takviyesiyle arkada oluşturulan ışık oyunları inanılmazdı, özellikle inertia creeps’te arkadan geçenleri takip etmek çok keyifliydi.. Elizabeth Frazer olmasa da yerine gelen Stephanie Dosen resmen Angel’ın kanlı canlı haliydi, onu da çok sevdik..

Tatmin edici bir setlist, birkaç şarkı hariç stüdyo netliğinde müzik ve izlediğim en harika görsel şovla birlikte basit bir konserin çok daha ötesinde oldu. Ayrıca 28 Ekim 2006 Mogwai İstanbul konserinden sonra tecrübe ettiğim en iyi “ses” performansıydı..

Author: Burak Kartal

Share This Post On

1 Comment

  1. olsun olmasın azalsın çoğalsın massive attack her zmn massive attack .. yani perfect! inertia creeps adamı havuza düşürcek kadar güzel insanın her hücresine nufüs eden bi performanstı ve final KARMACOMA hahaaaa seyirci haricinde finalde kusursuzdu neysee tek başıma gittim amaa sayelerinde yanımda çok şey götürdüm dünya gözüyle izledim yeter :) massiva attack ve parkorman …. parkormanda unutamayacağım başka bi grup ise chamical brothers tır arkadaşlar … deliiiirr :))

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir