Mark Lanegan Band

Henüz Isobel Campbell ile beraber verdiği konser hafızalardaki yerini tüm canlılığı ile korurken Mark Lanegan bu kez yanına başka arkadaşlarını alarak yine Salon İKSV sahnesine geliyor.

Grunge’ın “gerçek” olduğu zamanlarda Screaming Trees ile ortaya çıkan, ardından Queens of the Stone Age ile üç albümde yer alan, bir süre Gutter Twins olarak takılan ve tüm bunların yanında solo çalışmalarından da vazgeçmeyen üretken bir müzik adamı, yaratıcı bir müzisyen Mark Lanegan. Isobell Campbell ile beraber imza attığı üç albümde birçok şarkı başucu müziğim olarak hayatımda yer alıyor. Çoğu zaman “Something to Believe” ile güne giriyorum!

Yarın akşam vereceği konser Blues Funeral albümünün turu kapsamında gerçekleşecek. Genelde son albüm ağırlıkta olmak üzere 17-18 şarkı çalması bekleniyor. Queens of the Stone Age’den Hangin’ Tree, Screaming Trees’den ise Black Rose Way dinelememiz büyük olasılık. Blues Funeral albümü ise oldukça karanlık, zaman zaman dingin bir hal alsa da temeli sert müzikler barındırıyor. Aslında albümdeki “Gray Goes Black” şarkısının adı albümün temasını da çok iyi açıklıyor! Açıkçası Mark’ın sahnedeki sakin duruşu ve güçlü sesi ile şarkıların konser potansiyeli çok büyük.

Son zamanlarda izlediğim en iyi kliplerden birisine de sahip olan The Gravedigger’s Song albümdeki favorim. Konserin de bu şarkıyla açılmasını bekliyorum.

 

Yazı dışı not: Bu kez Tom Waits’in adını anmadan Mark Lanegan yazısı yazdım. Övgüleri hak ediyorum!

Author: Selim

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir