Manga’yı Keşfet!

5 Ekim 2010 – 17 Ekim 2010
İstanbul Modern, “2010 Türkiye’de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında, Japon kültürünün farklı yüzlerinin ve manga sanatından örneklerin sunulduğu “Manga’yı Keşfet!: SHONENJUMP Dünyası” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Japonya’nın en büyük yayın kuruluşlarından olan Shueisha Inc.’in katkılarıyla düzenlenen sergi, ülkede gündelik yaşamın bir parçası haline gelmiş büyük bir kültürel fenomen olan ve dünya çapında giderek yaygınlaşan çizgi roman sanatı mangayı kapsamlı biçimde tanıtıyor.

Yetişkinlere ve çocuklara yönelik olarak yayınlanan mangalar okuyucuları aksiyon, macera, komedi, dram, fantezi, aşk ve bilim kurgu dünyasına taşıyor. “Manga’yı Keşfet!: SHONENJUMP Dünyası” sergisinde bir manga eserinin yaratım aşamaları, ilk çizimden yayına uzanan yolculuğu, orijinal eskizler, belgeseller, çizimler ve enstalasyonlarla sunuluyor.

İstanbul Modern, Türkiye ve Japonya dostluğunun 120. yılında, kısa süreli sergilerini dünyada milyonlarca hayranı olan Japon mangasını genç kuşaklara tanıtarak sürdürüyor. Bu serginin gerçekleşmesi için desteğini esirgemeyen İstanbul Japonya Başkonsolosluğu’na teşekkürlerimizi sunarız.

Sergiye paralel olarak “Manga Filmleri” de İstanbul Modern Sinema Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

Not; Yazı İstanbul Modern etkinlik takviminden alıntıdır.

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

2 Comments

  1. Sergiye gitmeyi düşünüyorsanız 9 ekim tarihinde öneririm. Cosplay – anime kostüm partisi – yapılması planlanıyor.

    Eğer cosplay yapmak isterseniz sorularınız için facebook sayfası http://tinylink.in/6U1

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir