L’immortel

Richard Berry’nin yönetmenliğini yaptığı L’immortel, ailesiyle vakit geçirmek için emekliye ayrılmış mafya babası Charly Matteï’nin (Jean Reno), eski dostları tarafından ihanete uğrayarak öldürülmeye çalışıldıktan sonraki intikam öyküsünü anlatmaktadır. Matteï intikamını alırken aynı zamanda ailesini ve dostlarını da korumak zorundadır.

İntikam öyküleri genelde sevdiğim bir türdür. Fakat bu konuda çekilen filmler de artık birbirlerine çok benzemeye başladı. L’immortel’ın da öyküsü itibariyle diğerlerinden pek bir farkı olmasa da en azından daha iyi çekildiği söylenebilir. Özellikle birkaç sahnedeki müzik kullanımı da oldukça iyiydi.

Uyuşturucu satmayan, kadına çocuğa silah sıkmayan, silahsız adama ateş etmeyen, polisle çatışmaya girmeyen bir mafya ile -bizdeki karşılığı Kabadayı filminde Şener Şen’in canlandırdığı Ali Osman-, yukarıda saydığımız her türlü şeyi yapan mafya (Kad Merad) arasındaki mücadelede ister istemez taraf oluyorsunuz. Fakat gözünü kırpmadan adam vuran insanların ahlaktan bahsetmesini yine de anlayamıyorum.

Jean Reno’nun çok iyi performans sergilediğini söyleyebilirim. Beklentileri çok yüksek tutmazsanız, izlediğinizde çok da hayal kırıklığı yaratmayan bir film olmuş.

Author: Furkan

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir