Kylie Minogue İstanbul Konseri

Yaptığı müziği pek takip etmiyorum ama sahnesini merak ediyordum Kylie’nin, konsere gitme nedenim de buydu açıkçası. Davetiye taleplerim sonuçsuz kalınca biletimi konserden bir hafta kadar önce aldım ve konseri beklemeye başladım.

Konserin mekânı olarak Kuruçeşme Arena seçilmesi gayet yerli yerindeydi, bana göre Park Orman ile beraber ülkemizin en güzel açık hava mekânlarından. Giriş-çıkışlar da sorunsuz oldu ve konser organizasyon açısından problemsiz geçti, ancak yine de sahne önü bileti alanların pek iyi şeyler düşünmediğini tahmin edebiliyorum, zira sahneden uzak durdukça daha iyi bir görüşe sahip oluyordunuz.

Kylie beklenen büyük sahnesini kurmasa da ülkemiz açısından önemli bir sahne hazırlanmıştı ve bence çok iyi düzenlenmişti, sağ ve sol üste orkestrasını yerleştiren, 21 tır ile ancak getirebildiği dev sistemlerini de arkaya gömen Kylie, dansçılarına da yeterli mekânı sağlayıp beklediklerimizi yerine getirdi. Şarkıları çok bilmesem de klipleri olanları dinlemiştim ve dans etmeye müsait dilmeyiciyi havaya sokacak güzel bir liste hazırlandığını söyleyebilirim. Belki Red Blooded Woman – Confide in Me bekleniyordu ama çalmasa da bana göre şarkılar iyi seçilmişti.

Kylie’nin konser ilerledikçe ritmini bulup tüm sevimliliğini geceye yansıtması hoşuma gitti. Birkaç kez “yeniden geleceğim” dese de her gelen söylediğinden gülümsedik, zira Kylie en fazla bir tur daha yapacaktır, onu son kez görmüş olabiliriz.

Yaz başlangıcının ılık havası ile boğazdan gelen hafif rüzgar, tepedeki dolunay ve kürsel ısınmaya katkıları büyük olan köprü ışıklandırması ile harika bir mekan oluyor Kuruçeşme, her gelen etkileniyor bu dünya harikasından, onlar gülümsedikçe daha eğlenceli oluyor konserler, biz de neden yaşadığımızı anlıyoruz..  Kısaca yaz güzel başladı, yaşasın açık hava!

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir