Junip İstanbul Konseri

jose

Josè Gonzàlez’i yıllar önce Antony and the Johnsons konserinden önce güneşli bir havada izlemiştim. Büyük çoğunluk Antony için oradaydı ve Josè’nin sessiz sakin gitar çalmasını önemseyenler azınlıktaydı. Şan Tiyatrosu’nun muhteşem atmosferinin de etkisiyle izlediğim en sakin ve güzel performanslardan birisi olarak hatırlıyorum.

Üzerinden epey zaman geçti ve şimdi Junip ile yeniden sahnede izledim. Uzamış ve dağılmış saçlarının yanında grubu ile daha sert ve zaman zaman vokalini bastıracak kadar sesli bir müzik yapıyor. Açıkçası albümlerin üzerinden bir-iki kez geçtim ve defalarca dinlediğim ya da takıldığım bir müzikleri yok ancak konser performansları beklediğimden çok daha iyiymiş. Without You konserin tepe noktası oldu diyebilirim, şarkının sonuna doğru bir ara adeta transa geçtim. Müzik ve ışık birlikteliğinin en etkileyici olduğu şarkıydı. Grup biraz heyecanlıydı, bir yerde Josè dinleyiciye bir şeyler söyleyecekken şarkıya girdiler, adamın sözleri havada kaldı! Gerçi hala tam bir grup gibi değil de Josè Gonzàlez’in müziğini yapan arkadaşlar topluluğu gibiler. Konser sonuna doğru Gonzàlez’in “this is my last song” demesi de beni bu düşüncelere sürüklemiş olabilir.

Hatırladığım kadarıyla In Every Direction, Far Away, Without You, Suddenly, Walking Lightly, Your Life Your Call, Villain çaldılar ve bis öncesi kapanışı Line of Fire ile yaptılar. Line of Fire videosu çektim, gelmeyenler ne kaçırdı görsün diye aşağıya ekliyorum.

Junip – Line of Fire @Babylon Istanbul from Tramvay Durağı on Vimeo.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir