Jens Lekman İstanbul Konseri

jens

Jens Lekman’ı uzun yıllardır dinliyorum ancak nedense çok kısa süreler dinleyip uzun bir süre hatırlamıyorum. Daha önce de konserine gitme planları yapıp konser akşamında unuttuğum gerçeği ile yüzleşmiştim. Bu kez unutmadım ve Salon İKSV’de düzenlenen 14 Şubat Dünya Jens Lekman Günü‘ne katıldım. (Daha önce de 14 Şubat 2008’de sahne alması, bu kanıyı güçlendiriyor)

Şarkı yerine hikaye yazan ve bunları melodik-ritmik şekilde dile getiren bir insanın konserinden en büyük beklentim elbette ki samimi bir atmosferdi. Beklediğimi buldum diyebilirim. Jens önce hikayelerini anlattı, ardından şarkı sözlerine dikkat eden dinleyiciler bolca gülümsediler. Özellikle Waiting for Kirsten’in hikayesi dinleyicide derin bir üzüntüye yol açtı! Maalesef ki Gothenburg’da VIP kavramı yok! 14 Şubat akşamı için en güzel seçimlerden birisi olan (!) I Know What Love Isn’t da hikayesi paylaşılan şarkılardandı.

Gitarı ile sahnede tek başına olan bir adam için oldukça eğlenceli bir performans sergiledi. Arada şarkı sözlerini unutsa da Jens Lekman için kabul edilebilir bir durum bu. Günümüzün en iyi söz yazarlarından birisi ve şarkıları da ayrı birer kitap kalınlığında! Kendisine eşlik eden bir grup ile daha etkileyici bir konser olabilirdi ama bu kadar samimi olur muydu bilemiyorum. Artık Jens Lekman’ı daha çok hatırlayacağım..

Kanske Ar Jag Kar ile başlayan A Postcard to Nina ile biten uzunca bir video çektim. Buyrun;

Jens Lekman İstanbul Konseri @Salon İKSV from Tramvay Durağı on Vimeo.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

4 Comments

  1. Thanks for the well wrote the post. It has wonderful and interesting information. Always maintain this high quality in your upcoming posts. Your blog is a superb platform to get some good knowledge. On this particular post, you have shared the news which very informative and well written.

  2. Sex enhancer for men: Herbal A natural sex enhancer for men.

  3. asdfas

  4. Some kind of sexual stimulation should be applied for an erection to take place with .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir