J. Tillman ya da Father John Misty

Fleet Foxes davullarından tanıdığımız Josh Tillman, Ocak ayındaki Tokyo konserinin ardından “solo kariyerine odaklanmak” amacıyla gruptan ayrıldı. Şimdi de sahne adını Father John Misty olarak yeniledi ve Fear Fun isminde yeni bir albüm yayınladı.

Kafası her daim güzel olan bu insanın sesini ilk duyduğunuzda şimdiye kadar davulun başında durmasına şaşırıyorsunuz, maalesef ki Fleet Foxes Robin Pecknold gibi bir adama sahip olduğundan kendisini pek verimli kullanamadı. Zamanında geceleri kayıt yapabilmek ve kafasındaki müziği bulabilmek adına fırınlarda çalışan bir adam olan J. Tillman da doğal olarak grubu bırakıp solo kariyerine devam etme kararı aldı. Aslında bu durum iyi olabilir zira uzun vadede Fleet Foxes konseri zor gözüküyor ama Father John Misty bu kış için güzel bir isim olabilir.

J. Tillman adıyla yayınladığı albümlerden özellikle Vacilando Territory Blues ve Minor Works çok iyi albümler. James Blues adlı şarkı da şimdiye kadar yaptığı en iyi şey olarak bilinir! Yeni döneminde biraz daha farklı bir J. Tillman göreceğiz sanırım, zaten bu isim değişikliği de bu farklılığı vurgulamak için tercih edilmiş. Hikâyelerini anlatmak için sağlam bir iç sese ihtiyacı vardır gitarı olan yalnız adamların, Fear Fun bu iç sesin ortaya çıktığını müjdeliyor. Belki anlatacağı hikâyeler çok eğlenceli olmayacak, hatta fazlasıyla sert ve acı olabilirler ama bir anlatıcı kazanmak önemli. Çok sağlam bir sese sahip bu adamı ilerde daha çok duyacağız, her yaptığı iş olay olacak, şimdiden takipte kalın. Kısacası Fleet Foxes bir sakalını kaybetmiş olabilir ama bizim kaybımız o kadar büyük değil!

Bu arada Kasım ayında başlayacak bir Avrupa turnesi var, Aralık ayında Madrid ve Barcelona sonrası da epey boş zamanı var, daha önce Midlake izlediğimiz Salon’da kendisini de seve seve misafir edebiliriz!

James Blues kaydı paylaşıyorum, kafa güzel olduğundan bazen sözleri unutabiliyor ama o kadar olur!

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir