İTEF 2010

İTEF – İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali, 30 Ekim – 2 Kasım 2010 tarihlerinde 30’a yakın farklı ülkeden 70 yazar ile Hare Kahve Likörleri‘nin ana sponsorluğunda edebiyatseverle buluşacak.

Vladimir Makanin (Rusya), Ahmet Ümit, Arnon Grünberg (Hollanda), Müge İplikçi, Bahaa Taher (Mısır), Hakan Günday, Pirjo Hassinen (Finlandiya), Mine G. Kırıkkanat ve Etgar Keret (İsrail) gibi dünyanın dört bir tarafından yazarlar İTEF kapsamında  İstanbul’da okurla buluşacak. Şimdiden 2. yılında uluslararası edebiyat festivalleri arasında fark edilen İTEF, Türkiye’nin en önemli uluslararası edebiyat buluşmasına dönüşmekte.

D&R Mağazaları‘nda okuma ve söyleşiler, Midpoint Cafe‘lerde edebiyat sohbetleri, İstek Okulları‘nda öğrencilerle buluşmalara kadar 4 gün içinde 50’ye yakın etkinlikte edebiyat sahnede olacak.

Edebiyat festivalinin ismini aldığı Ahmet Hamdi Tanpınar ise 1-2 Kasım tarihlerinde “Türkiye’de ve Dünayada Tanpınar Zamanı”adlı uluslararası katılımlı bir sempozyumda anılacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi‘nde gerçekleşecek sempozyum tüm Tanpınar ve edebiyat aşılklarına açık.

İTEF – İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali ana sponsoru Hare Kahve Likörleri özel etkinliği “Hare ile Edebiyat Kahveleri”nde sizi sürpriz hediyeler bekliyor olabilir, bizden söylemesi…

İTEF ayrıca Kargart’ta film gösterimi ve edebiyat gecesi,Winternachten İstanbul Yazarlar Buluşmaları, İtalya ile Diyaloglarİstanbul Fransız Kültür Merkezi İTEF etkinlikleri, üniversite söyleşileri, Çırağan Palace Kempinski‘de okumalar veGhetto‘da yazarların DJ kabine geçtiği İTEF Kapanış Partisi gibi geniş yelpazede istanbul’a yakışır bir edebiyat festivali olacak.

İTEFKalem Ajans tarafından düzenlenmekte olup ve sadece gönüllü bir ekip tarafından hazırlanmakta, en büyük desteği Okan Üniversitesi Çeviri Bilim bölümü öğrencileri sağlamaktadır.

Bu yılın önemli yeniliği İTEF Festival kitabı olacak. D&R işbirliği ile tanıtılacak İTEF 2010 “Şehir ve İnsan” kitabı hakkında bilgiler yakında duyurulacak.

Not: Etkinlik bülteninden alıntıdır. Ayrıntılı ve güncel bilgiler için www.itef.com.tr ve sempozyum hakkında detaylar için www.tanpinarsempozyumu.com adreslerini takip edebilirsiniz.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir