İşte Budur – 2 Perde

istebudurAKKA Prodüksiyon – İşte Budur – 2 Perde Komedi

Yazan : Volkan Saraçoğlu 

Yöneten : Sinan Bengier

Oyuncular : Sinan Bengier,Ayberk Atilla,

Volkan Saraçoğlu,Tuncay Gürel,
Ferda Çakırel,Ayşegül Aktaş,
Eren Genç

Ustalar bir araya gelmiş, sanatımızı konuşturalım demiş, işte bu olmuş. Gerçekten “İşte Budur

5 skeçten oluşan ortaya karışık kıvamında oyun olmuş “İşte Budur”

Özellikle Sinan Bengier’ i çok severim. Bence kendisi tiyatronun büyük üstatlarından. Övgü dolu sözler yazmakla olacak gibi değil, yaz yaz bitmez :) Bir çoğumuz kendisini Levent Kırca Tiyatrosu’ ndan tanıyoruz. Aslında askeri okuldan mezun olmuş ama tiyatroya gönül vermiş. İyi ki de vermiş. Yoksa mahrum kalacakmışız :)

Oyun 5 farklı konuda küçük küçük skeçlerden oluşuyor. Bir köşkün kiralanması ile ilgili bir orta oyunu, bir burs kuyruğunda yaşananlar, bir aşk hikayesi, bir emekli öğretmenin hikayesi ve bir televizyon hikayesi. Oyun başladığında, Sinan Bengier sahneye geliyor ve 30 saniyede seyirciyi ısıtıyor. Gerçekten ustalık bence burada belli oluyor. Sahneye tek başına çıkıyor ve 30 saniyede seyirciyi ele geçiriyor. Sonrasında seyirci gülmeye, düşünmeye, ağlamaya hazır. Kendisine olan sempatimden diğer ustalara ve oyunculara haksızlık etmek istemiyorum ama oyunda bel kemiği Sinan Bengier :)

Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren değerli sanatçımız Ayberk Atilla da oyunda süper performansı ile dimdik ayaktaydı. Volkan Saraçoğlu ve Tuncay Gürel de oyunda performanslarını sergilediler. Bu kadar usta bir araya gelince de ortaya çıkan oyun tabi ki iyi oluyor. Oyunlarda dekor için her zaman bir yorum yaparım. Bu oyun için de berbat diyebileceğim bir dekor vardı :) Gülücük koyuyorum, çünkü bundan rahatsız olmuyorsunuz. Oyunculuk ve sahnelenenle o kadar meşgul oluyorsunuz ki, kim takar dekoru havasına giriyorsunuz. Çok eğlenceli, çok komik ve aralarda bastıra bastıra zoraki verilmiş sosyal mesajlarla süslenmiş güzel bir oyun “İşte budur”. Tavsiye ederim, mutlaka izleyin :)

İyi seyirler.

 

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

2 Comments

  1. I toss-up prezzo in italia most the cholesterol for cialis prezzo in italia risk often not.

  2. History of generic pills for cheap cheaest professional world wide no .

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir