İstanbul Animasyon Festivali

Bu sene altıncısı düzenlenen İstanbul Animasyon Festivali 16-19 Aralık tarihlerinde Pera Müzesi’nde gerçekleşiyor. Son iki senenin en iyi animasyon filmlerini programına dahil eden İstanbul Animasyon Festivali seyirciye animasyon dolu 4 gün yaşatacak.

Yarışma dahilinde katılan filmler arasında tanınan animasyonların yanı sıra yeni filmler de yer alıyor. 2010 Oscar ödüllerinde en iyi kısa animasyon filmi ödülünü alan Logorama festivalin öne çıkan filmlerinden biri. Alternatif bir Hansel ve Gratel hikayesi olan Hansel and Gretel: The True Story, dünyaca ünlü yönetmen Tomek Baginski’nin son filmi The Kinematograph ve bu seneki festivallerin gözdesi The Cat Piano yarışma dahilinde gösterilecek 140 filmden sadece bir kaçı. Yarışmaya Türkiye’den de katılan 33 film en iyi Türk kısa animasyon filmi için yarışacak.

2010’nun en önemli festivallerinde ödül alan filmler de İstanbul’daki festivalde yer alacak. Annecy, Ottawa, Hollanda ve Melbourne Animasyon Festival’lerinden meraklılara en iyi filmleri izleme şansı bulacak.

Festival Programı için tıklayın

Yarışma filmleri için tıklayın

Not; Son zamanlarda her güzel şeyin ardında Pera Müzesi var. Yazı Pera Film programından alıntıdır.

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir