İnternetime Dokunma!

İnternet Sansürü’ne karşı 15 Mayıs Pazar günü Taksim’deki eyleme kimilerine göre 200 kişi kimilerine göre de 30.000 kişi katılmıştı. Bana göre ise rakamın önemi yok. Biz ne söylemek istediğini tam olarak anlatmayı başaran bir gruptuk. İnternet sansürünün her türlüsüne karşı bir aradaydık.

2011 Mayıs ayı itibariyle erişimi engellenen site sayısının 10 binleri geçtiği ve bunların bir çoğunun engellenmesi için mahkeme kararı bile aranmadığı bir ortamda; “Türkiye’de internet sansürü yok” diyen tarafsız(!) bir Cumhurbaşkanına da sahipken artık sessiz kalmak mümkün değildi. Taksim’deki büyük kalabalık tam olarak şunu söylemek istiyordu: İnternetime Dokunma!

Sadece kendilerinin bildiği bir ahlak anlayışı ile “genel ahlak”a aykırı diye kapatılan siteler, filtreleme adı altında internetin neredeyse tamamen işlevsiz hale getirilmeye çalışılması bizi bir araya getiren nedenlerdi.

Son yılların en iyi ön hazırlık yapılmış eyleminde birbirinden ilginç pankartlar vardı. Anlamak isteyene çok şey anlatıyorlardı fakat inatla duymak, anlamak istemeyenler için biz sadece 200 kişiydik.

Not: Porno’nun adı özgürlük oldu diyenlere inat “Youjizz”i geri istiyoruz diyorum.

Author: Furkan

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir