Hastasıyız – 2 Perdelik Müzikal Komedi

Hastasıyız – 2 Perdelik Müzikal Komedi

Yazar : Saygın Delibaş – Fethi Kantarcı
Yöneten : Saygın Delibaş – Fethi Kantarcı
Müzik : Altuğ Kutluğ,Saygın Delibaş,Fethi Kantarcı
Oyuncular : Ahmet Saraçoğlu, Serdar Orçin, Serhan Ernak, Alper Düzen, Fırat Doğruloğlu, Caner Özyurtlu, Barış Başar.

Oyunun baş rölünde, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gören ve çeşitli tiyatro topluluklarında çalışmasının ardından, 1995 yılında kamera karşısına geçerek sinema ve dizi filmlerde de rol alan ve çoğunlukla televizyondan tanıdığımız Ahmet Saraçoğlu var. Ahmet Saraçoğlu’nu anımsayamayanlarınız için, popüler bir dizi olan ” Yaprak Dökümü ” kadrosunda büyük kızın kocası Tahsin rolünden hatırlayabilirsiniz. Bu tanımlamayı yaptığım için açıkçası üzgünüm. Fakat bazı tiyatro sanatçılarımızı, popüler dizilerdeki rolleri ile o kadar eşleştiriyoruz ki, sanatçı kişiliklerinin bile önüne geçiyor. Bu nedenle bir çoğumuz sanatçı Ahmet Saraçoğlu’ nu ” Yaprak Dökümü ” dizisindeki Tahsin karakteri olarak tanıyor.

Oyun, oldukça eğlenceli ve hareketli bir oyun. Oyuncuların sahnede olduğu saatler boyunca bitmek bilmeyen bir enerji var. Müzikal komedi olmasında dolayı bol bol şarkılar olduğunu sanmayın. Şarkılar oyunun küçük bir kısmını kaplıyor. Açıkçası çok yoğun müzikal oyunları pek sevmem. Bence bu oyun tam olarak müzikal bir oyun da değil.

Hastalarının sorunlarına çözüm bulabilmek için grup terapisi yapan bir psikologun (Ahmet Saraçoğlu) terapi sırasında kendi psikolojisinin bozulmasına neden olacak olayları oldukça eğlenceli bir şekilde anlatan, hoş ve çok enerjik bir oyun. Oyunu seyrederken çok eğleneceğinize eminim. Oyuncuların performansları çok iyi. Her bir hastanın ayrı bir psikolojik sorunu olmasıyla oyunun konusu da oldukça renkleniyor. Oyuna olan dikkatiniz hiç dağılmıyor. Çünkü oyunun her anında dikkatinizi çeken bir şeyler var.

Bu oyunu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.
İyi seyirler.

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir