Gretchen Parlato – Ambrose Akinmusire Konseri

Dolce Vita ve Beethoven Turları ile ilgimi çeken, son zamanlarda da Amerika Açık turu ile iyice dikkat kesildiğim Passion Travel bu kez 19. İstanbul Caz Festivali’ne Gösteri Sponsoru olmuş. Arkeoloji Müzesi bahçesinde  gerçekleşecek Gretchen Parlato – Ambrose Akinmusire konserine ev sahipliği yapıyorlar. Arkeoloji Müzesi bahçesi İstanbul’daki en güzel mekanlardan birisi, harika bir konser olacaktır. Merakla bekliyorum. Basın bülteninden alıntı yapıyorum;

Passion Travel, 19. İstanbul Caz Festivali’nde Gösteri Sponsoru! 

Passion Travel, bu yıl 3-19 Temmuz 2012 tarihleri arasında İKSV tarafından gerçekleştirilecek 19. İstanbul Caz Festivali’ne gösteri sponsoru oldu. Passion Travel, 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü saat 20.45’te Arkeoloji Müzesi bahçesinde gerçekleştirilecek Gretchen Parlato – Ambrose Akinmusire konserine ev sahipliği yapacak.

İkinci albümü When The Heart Emerges Glistening’i ünlü Blue Note plak şirketinden yayımlayan Ambrose Akinmusire ve onun ardından tutkulu ve berrak sesiyle modern cazın en yaratıcı genç yorumcularından, besteci ve söz yazarı Gretchen Parlato, Passion Travel sponsorluğunda 11 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.45’te Arkeoloji Müzesi sahnesinde dinleyenlere her yönüyle cazın ruhunu yansıtacak bir gece yaşatacak.

The Los Angeles Times’ın 2011 yılında izlenmesi gereken isimler listesinde gösterdiği Ambrose Akinmusire günümüzün en önemli trompetçilerinden biri kabul ediliyor. 2009 yılında yayımladığı In a Dream Billboard dergisi tarafından “en büyüleyici caz albümü” seçilen Gretchen Parlato’nun en önemli özelliği ise benzersiz sesini bir enstrüman gibi kullanabilmesi. Vokalliğinin yanı sıra şarkı sözlerini de kendi yazan Parlato; Wayne Shorter gibi önemli müzisyenlerin bestelerine de sözler yazarak onları yeniden yorumluyor.

Çıkışta olan yeteneklere üye festivallerde yer alma imkanını veren Uluslararası Caz Festivalleri Birliği’nin (IJFO) düzenlediği “Talent Opportunity Programme” kapsamında ve Passion Travel sponsorluğunda düzenlenecek konser, isimlerini şimdiden geniş kitlelere duyurmaya başlayan, “geleceğin Norah Jones’ları, Joshua Redman’ları” olma yolunda ilerleyen “genç usta”ları gecikmeden tanımak için eşsiz bir fırsat olacak.

Daha detaylı bilgi için İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) : http://caz.iksv.org/tr

Bilet satın almak için Biletix : http://www.biletix.com/etkinlik/N1J13/ISTANBUL/tr

Passion Travel : http://www.passiontravel.com.tr/

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir