Get Him to the Greek

Nicholas Stoller’ın 2008 tarihli “Forgetting Sarah Marshall”dan sonra çektiği ikinci komedi filmi olan Get Him to the Greek, kariyeri sona ermiş bir Rock yıldızını geri döndürmek için yapılan çalışmaları ve müzik piyasasının ikiyüzlü hallerini anlatıyor. Forgetting Sarah Marshall filminden tanıdığımız Rock Star Aldous Snow (Russell Brand) bu filmde baş karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Filme genel olarak baktığımızda absürd sahnelerle güldürmeye çalışan sıradan bir komedi görüyoruz. Klişe senaryo ve fazlaca kullanılan bel altı komedi unsurlarından, güldürmek için kolay yolu seçtikleri anlaşılıyor. Birçok gereksiz ve zorlama sahne mevcut, biraz kesintiyle daha sade ve komik bir film yapılabilirdi. Yine de oyuncu seçimlerinin başarılı olması filmi az da olsa kurtaran bir faktör. Imdb puanının 7.1 olmasının sebebi de bu olsa gerek.

Başarılı ve zekice çekilen komedi filmleri bulmak son zamanlarda gittikçe zorlaşıyor. Bu da o aradığım filmlerden biri değil, ama absürd komediden zevk alanlar için ideal olabilir.

Author: Furkan

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir