Genç Osman – Gökyüzü Masmavi Konseri

Albüm lansman konserleri genelde müzisyenin eşi dostu ve basından çeşitli insanlarla dolu, konserden daha çok ‘biz bir aileyiz’ etkinlikleri olduğundan genelde gitmem, ancak bu kez söz konusu Genç Osman gibi harika bir ses olunca taviz verdim ve Salon İKSV’de yerimi aldım.

Mavi Sakal’ın Kan Kokusu albümündeki vokal olarak tanıdığım Genç Osman’ın anında fark edilen çok özel bir sesi var. Konserde ise bu özel ses diyalog kurarken oldukça heyecanlıydı, ancak bu heyecanına rağmen epeyce şey anlattı ve albümün oluşmasında emeği geçen herkesi tek tek alkışlattı. Dilek Tutmak adlı şarkıda Genç Osman’a eşlik eden Aylin Aslım ve eski dost Kaan Altan da konsere konuk sanatçı olarak katıldılar.

Anıl konser öncesi yazdığı yazıda Genç Osman’ın ¨Kadıköy ile Bülent Ortaçgil¨ karışımı bir müziği olduğundan bahsetmişti ve bizi konserde muhtemel bir ¨İki Yol¨ performansı beklediğini belirtmişti. Genç Osman da ¨Olmalı mı Olmamalı Mı?¨ ile bir Bülent Ortaçgil coverı çaldı ve Kaan Altan ile harika bir ¨İki Yol¨ performansına imza attı. Sahnede kendisine son derece genç bir ekip eşlik ettiğinden zaman zaman özellikle elektro gitar öne çıkarak albümdeki dinginliği konserde görmemizi engelledi. Ancak konser için tercih edilebilir bir durum bu da, seyirciyi diri tuttuğu da söylenebilir.

Genç Osman ilk albümü Gökyüzü Masmavi ile açıkçası beklediğimden çok daha başarılı bir başlangıca imza attı. Henüz ilk albümü olduğundan elbette ki dönüp baktığında oturmamış gördüğü yanlar olacaktır, bence biraz daha söz yazarlığına eğilirse o harika sesini daha iyi besleyip çok iyi bir solo kariyere sahip olabilir. Yıllar sonra büyük bir müzisyen olarak anılması muhtemel olan Genç Osman’ın ilk solo konserini izlemek heyecan vericiydi. Bu konserden kalanları paylaşmak istedim.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir