Galaxy Müzikevi Salon’da


Salon, sizleri Galaxy Müzikevi’yle “Abba’dan Zappa’ya” çok katmanlı müzikal bir yolculuğa davet ediyor. Enerjisini ve ruhunu analog synth ve power riff’lerden alan ve kendi blogu üzerinden paylaştığı post-rock tadındaki tasarımlarıyla adını duyuran Galaxy Müzikevi, Salon’a dgmnd Visual Solutions ile ortaya çıkardığı “Journey” adlı performansla konuk oluyor. Web odaklı bir müzik projesini, müziğin belki de en önemli paylaşım alanı olan “sahnede” tekrar kurgulamak, alışılmış konser görseli mantığını bir adım ileri götürmek amacıyla ortaya çıkan bu performans, müziğin ürettiği ortamı başlangıç noktası olarak alarak video art, grafik tasarım, 2D ve 3D animasyon gibi görsel mecralar ve yazılım teknolojilerini bir araya getiriyor.

Journey, Galaxy Müzikevi ve dgmnd Visiual Solutions’in; video art, grafik tasarım, 2D ve 3D animasyon gibi görsel mecralar ve yazılım teknolojileri ile bir araya getirdiği performansın adıdır.

Parçalarla beraber gelişen ve değişen bir görsel düzenleme ile görsel-işitsel bir akış yaratılmaya çalışılır. Mekanda bulunan herkesi birer yolcu, etkinlik mekanını da bir taşıt olarak konumlandıran bu performans, izleyicisini içinde bulunulan zaman ve mekandan kısmen de olsa kopmasını sağlayıp, müziksel ve zihinsel bir yolculuğa ortak eder.

Uğurcan Sezen (klavyeler/sampling),

Can Fakıoğlu (davul)

Elif Yalçıner, Nazlı Kaptan, Özgür Akbaba, Güneş Akyürek, Can Fakıoğlu
(DGMND/görsel tasarım)

Mansur Forutan (gitar)

4 Kasım 2010 Perşembe 21.30
Kapı Açılışı : 21.00
Ayakta 25 TL Öğrenci 15 TL

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir