Festival Okullarda Başlıyor!

İstanbul Film Festivali bu yıl 30. yaşını kutluyor. 2-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival, sinemalardan önce bu yıl da okullarda başlıyor.

30. İstanbul Film Festivali, heyecanını festival başlamadan okullara taşıyor. Festival kapsamında geçen yıl Akbank Galaları bölümünde gösterilen Todd Solondz’un yönettiği “Savaş Sırasında Yaşam” ve Noah Baumbach’ın yönettiği “Greenberg” adlı filmler, İstanbul’daki 14 üniversite ve 3 lisenin öğrencileriyle buluşacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek film gösterimlerinden önce öğrencilere İstanbul Film Festivali programıyla ilgili bilgi de verilecek.

30 Mart Perşembe gününe kadar sürecek gösterimler, aralarında Bilgi, Boğaziçi, Galatasaray, İstanbul, İstanbul Teknik, Kadir Has, Mimar Sinan ve Sabancı Üniversitelerinin de bulunduğu 14 üniversitenin yanı sıra İstanbul Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Robert Kolej’de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Film gösterim programı için tıklayınız.

Öğrenciler, PasoFilm! kartıyla festivalde bu yıl yine avantajlı!

İstanbul Film Festivali’nden öğrencilere bir avantaj daha: Üniversite ve lise öğrencilerine festival boyunca avantajlar sağlayacak PasoFilm! kartı İKSV’den ve “Festivalden Önce Okullardayız” gösterimlerinin yapılacağı üniversitelerdeki İKSV stantlarından 20 TL karşılığında temin edilebiliyor.

Öğrenciler, PasoFilm! kartıyla, festival biletlerinin genel satışı başlamadan öncelikli bilet alımı yapabilecekler. İzlemek istedikleri filmlerin biletlerini 18 Mart Cuma günü, 10.00-19.00 saatleri arasında Beyoğlu Sineması’ndan alabilecekler. Öğrenciler, PasoFilm! kartlarıyla ayrıca hafta içi gündüz seanslarından birine davetiyeyle girme hakkı kazanacak, festival kitapçığına ücretsiz sahip olacak ve festival buluşma noktalarında festival süresince indirim kazanacaklar.

Author: Nezaket Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir