“Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir” belgeseli vizyon için destek bekliyor!

Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir çok başka bir belgesel, yıkılan gecekonduları, yerlerine dikilen gökdelenleri, kentsel dönüşümleri, değişen, yükselen ve içinden insanı fırlatıp atan İstanbul’u tartışmaya açıyor. Festival, özel gösterim derken peşinde koşmaktan yorulmuştuk. İki kere izleyebildiğim için kendimi şanslı sayanlardanım. Ama hala izleyemeyenler var, oysa çok sayıda insana ulaşması gereken bir belgesel bu. Elbette böyle bir filmin vizyon şansı bulması zor, bu nedenle desteğe ihtiyaçları var.

Filmin basın duyurusu:

Sevgili dostlar,

Bildiğiniz gibi Ekümenopolis isimli belgeselimizi yaklaşık 6 ay önce bitirdik ve 6 aydır hem yurtiçinde hem yurtdışında festivallerde, mahallelerde, üniversitelerde, konferanslarda gösteriyoruz. Filmi yapmamızın arkasındaki en temel amaç kentimize yapılanların sorgulanması, tartışılması ve kentin bu değişim ve dönüşümünde halkın da katılımının sağlanması. Bu katılımı mümkün kılacak en temel bilgilere de filmde yer vermeye çalıştık. Ancak filmin daha geniş kitleler tarafından izlenebilmesi ve kent hakkının medyada tartışılır olabilmesi için filmi önce sinemalarda vizyona sokmaya çalışıyoruz. Ardından tüm filmi internete koymak ve buradan filme giremeyen onlarca röportajı, haritayı ve bilgiyi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Tahmin edersiniz ki bunlar oldukça masraflı işler. Ama bu mesajın ulaşacağı yaklaşık iki bin kişi onar lira verse, gereken miktar fazlasıyla toplanabilir.

Bu kampanyamızı ProjemeFon.com adlı internet sitesi üzerinden yürütüyoruz. Bu site ufak desteklerle büyük projelerin hayata geçmesini sağlayan bu sistemle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Desteğiniz karşılığında çeşitli hediyeler var. Eğer hedeflenen bütün para toplanamazsa herkes koyduğu parayı geri alıyor. Henüz kredi kartı ile ödeme mümkün değil, o yüzden EFT yapılması isteniyor.
Aşağıdaki linkten gerekli bilgi ve yönlendirmeleri bulabilirsiniz.

http://www.projemefon.com/proje/detay/44/29

2012 başlarında sinemalarda hiç alışık olmadığımız bir film oynayacak. Siz de bunun bir parçası olun, bize destek olun. Bu mesajı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşarak yayılmasına yardımcı olursanız çok mutlu oluruz.
Sevgiyle kalın.
Gaye & İmre

Author: Nezaket Kartal

Share This Post On

2 Comments

  1. Çok önemli bir belgesel olduğunu tahmin ediyorum. Tahmin ediyorum,çünkü okulumun kentlileşme kulübünde daha önce gösterilmesine rağmen proje ve derslerin yoğunluğundan izleme fırsatı bulamadım. Maddi olarak destek veremeyecek konumda olmasam da, projenin duyurulması,belli basit görevlerin üstlenilmesi veya şu an aklıma gelmeyen ama yapma ihtimalimin yüksek olduğu konularda,destek vermeye hazırım. Bu şehre göç eden,yerlisi olan olmayan, şehirde gezen,yaşayan,ikamet eden etmeyen kim varsa varlığından haberdar olmalı bu belgeselin. En kısa zamanda kulüptekilerle irtibata geçip,izlemek için bir imkan yaratmaya çalışacağım kendime. Tramvay durağına da bu projeyi burdan duyurduğu için teşekkürler.

  2. *Maddi olarak destek veremeyecek konumda olsam da. Param yok özetle :)

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir