Edebiyat

Bizimkiler

“Bizim yazdıklarımız; sayıklama, karalama, saçmalama, ne dersek diyelim ama hepimiz yazmadan duramıyoruz. Buraya derleyip toparlayabildiklerimizi, iki ucunu bir araya getirebildiklerimizi koyduk. Hiçbir edebi iddiamız olmadan sadece paylaşalım istedik.”

Alıntılar

“Bunlar da bize bir şekilde dokunmuş satırlar. Kitaplar okundukça çizildikçe yıpranmaz, o çizgiler yazarın satırlarına yeni sözcükler ekler. Ben çizmem diyorsanız da sayfanın kenarını kıvırın o zaman, ama sakın bu satırları kaybetmeyin. Yıllar geçtikten sonra kitaplar tekrar okunduklarında, bu satırlarda insan tanımadığı kendisiyle karşılaşır, bir zamanlar var olan ama şimdi kayıp başka birisi.. Başka satırların altını çizerek de başka bir ben daha ekler aynı kitaba..”

Bir Kitap Okudum

“Belki yerli yersiz çok fazla kullanılıp yıprandı, ama hala gerçeği yansıtıyor bu söz ve biz ona eski itibarını kazandıracağız burada. Bizim hayatımızı değiştiren kitaplar (filmler ve şarkılar olduğu gibi) var ve onları birbirimize okutup duruyoruz, bazen de verdik mi geri alamıyoruz, ama olsun. Kesinlikle sevgimizi abartıyoruz, abartacağız, çünkü burdaki kitaplar abartarak sevilmeyi hak ediyor.”

Şiir

“Güzel şiir gerçek bir sanattır, ama iyi şiirden güzel şiire çok uzun bir yol vardır. Güzel bulduklarımızın yeri de burası. An’ı kapsayan, gün olan, sözleri geçip hayat olan şeyler bunlar.”