Doğumunun 80. yılında Sevim Burak

28 Kasım 2011 Pazartesi  (Performans)

Yer: Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, saat: 20.00

Konuşmacılar: Nilüfer Güngörmüş Erdem, Doç. Dr. Beliz Güçbilmez

Ülkemizin önemli yazarlarından biri olan Sevim Burak, doğumunun 80. yılında Yapı Kredi Kültür Merkezi’nin düzenlediği bir etkinlikle selamlanıyor.

Usta oyuncu Tilbe Saran’ın, yazar Sevim Burak adına bu yıl Dublin-Trinity College’de de yaptığı yaratıcı okuması yazarın kendi ülkesinde ilk defa gösteriliyor. Yapı Kredi Kültür Merkezi tarafından düzenlenen etkinlik, 28 Kasım Pazartesi günü saat 20:00’da Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenleniyor.

Sevim Burak’ın romanı “Ford Mc I”ı yayına hazırlayan ve Burak hakkında çalışmaları bulunan Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi ve Yazar Nilüfer Güngörmüş Erdem ve Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Öğretim Üyesi ve Tiyatro Yazarı Doç. Dr. Beliz Güçbilmez’in yazar hakkında yapacağı konuşmalarla renklenen etkinlik, oyuncu Tilbe Saran’ın yaratıcı okumasıyla devam edecek.

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlanan kitap-lık dergisinin Aralık sayısının kapağına da bu yıl Sevim Burak konuk oluyor. Dergide bu sene 80. doğum yılı kutlanan Burak hakkında Yazar Nilüfer Güngörmüş Erdem’in yazdığı bir yazı da yer alıyor.

ANAMED Adres: İstiklâl Caddesi No:181, Merkez Han, Beyoğlu

Not: www.ykykultur.com.tr‘den alıntıdır.

Author: Nezaket Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir