Devil

Devil, John Erick Dowdle’ın yönettiği, M. Night Shyamalan hikâyesi. 2010 yapımı korku filminde bir grup insan asansörde kalmıştır ve bunlardan biri “şeytan”dır. Film geçmişleri karanlık bu beş kişinin kurtuluş çabalarını ve onları kurtarmaya çalışan görevlilerin bilmeden de olsa şeytanla yaptıkları mücadeleyi anlatmaktadır.

Bu film benim uzun bir aradan sonra izlediğim ilk korku filmi, türün sıkı bir takipçisi değilim. Bu tür filmlerin başarılı olup olmadığını anlamak için sonunu iyi saklayıp saklayamadıklarına bakarım, böyle değerlendirince de çok başarılı bir yapım olmamış. Filmin gidişatı sırasında neler olabileceğini önceden kolaylıkla kestirebiliyorsunuz. Türün genel klişelerini de içinde barındırıyor, sadece mekânın asansör gibi dar bir alan olmasının, gerilimi biraz arttırdığını söyleyebilirim.

Filmin başlangıç bölümü iyi çekilmiş ve devamı için beklentileri yükseltiyor, fakat ne yazık ki daha sonra sıradan bir filme dönüşüyor. Oyuncular arasında da öne çıkan bir performans ortaya koyan olmamış.

Şeytan türünün sıradan örneklerinden biri olacak gibi duruyor. Korku sevenlerin de bu değerlendirmeye katılacağını düşünüyorum.

Not; Devil bugün gösterimde.

Author: Furkan

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir