Dark Dark Dark

nanamarie

Dark Dark Dark bu gece Salon İKSV sahnesini Lower Dens ile paylaşacak. Amerika’nın bağrından kopup gelseler de müzikleri tek bir coğrafyanın müziği değil. Nona Marie Invie’nin bir yandan acı hissederken diğer yandan gülmeyi başaran son derece  etkileyici vokali ile birleşen sağlam müzik altyapıları çok güzel albümler doğurdu.

The Snow Magic, Wild Go ve 2012 tarihli Who Needs Who ile şimdiye kadar üç stüdyo albümüne imza atan Dark Dark Dark bana göre en iyi işi ikinci albümleri Wild Go ile çıkarttı. Daydreaming, Say the Word ve In Your Dreams gibi son derece hoş şarkılar barındıran albüm karanlık İstanbul sabahlarında ilk tercihim oluyor. Grubun bu nahif şarkılar ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaşması aslında oldukça zordu zira bu tip şarkıları müziğe gerçekten tutkun olan insanlar dinler, sever ve saygı duyar. Onların sayısını da sanırım hepimiz biliyoruz. Dark Dark Dark bu güzelim şarkılarını American Idol ve Grey’s Anatomy gibi televizyon dünyasının önemli (maalesef önemli kullanımı doğru) yapımlarına vererek yol aldı. Ülkemizde pek fazla bilinmeseler de ciddi bir dinleyici kitlesine ulaştıklarını söylemek mümkün.

Üçten fazla enstrüman çalan gruplara genelde dayatılan “gypsy” etiketi Dark Dark Dark tanımları içinde de yer alsa da aslında pek alakaları yok diyebilirim. Bir türe dahil edeceksek indie / folk daha uygun olur gibi, hatta müziklerinde Jazz öğelere rastlamak mümkün, en azından Dadafon kadar Jazz yaptıkları da kesin. Bana çok sevdiğim iki grup olan Carrissa’s Wierd ile Devics karışımı gibi geliyorlar.

Nona Marie’nin yanında grubun kurucu üyelerinden bir tek Marshall LaCount kaldı, onu da akşam klarinet, banço ve vokallerde göreceğiz. Davulda Mark Trecka, bas gitarda Adam Wozniak ve Walt McClements diğer her şeyde yer alacaklar! Güzel bir konser bizi bekliyor, Türkiye dinleyicisi ile grubun kimyasının uyacağını düşünüyorum. Bu konserden sonra da ülkemizde dinleyicileri artacaktır.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir