Ceylan Ertem, Sezen Aksu Tribute Konseri

ceylanertem

Ceylan Ertem ile ilk kez 2010 yılında, sevdiğim bir blogu okurken tanıştım. “Soluk” albümü henüz çıkmıştı. Merakıma yenik düştüm ve dinlemeye başladım. Çok güçlü bir kadın sesi “sıkıldım doğrularımdan, kadınlığımdan, gidip dinlenmeliyim” diyordu. Merak edip diğer şarkılarını da dinlemeye başlamak kaçınılmazdı benim için.

Albümünde kendi şarkılarının yanı sıra tarzı ile harmanladığı ve yorumladığı şarkılara da yer vermişti. Yaklaşık iki yıl boyunca bu şarkıları dinledim yeni albümü “Ütopyalar Güzeldir” piyasaya çıkana kadar. Yeni albüm çıktıktan sonra herhangi bir konserine gidebilmek için sıkı bir takibe başladım ancak vardiyalı düzende çalışmam dolayısıyla albüm konserlerini kaçırdım. Ancak 29 Mart tarihinde Hayal Kahvesi Beyoğlu’nda Sezen Aksu Tribute konseri olduğunu öğrenir öğrenmez biletimi aldım.

Ceylan Ertem, konserinde de bizzat dile getirdiği gibi tam bir Sezen Aksu aşığı. Onun şarkılarını büyük bir keyifle seslendirdiği belli. Gerçi hangimizin küçük bir anısında ya da hayatının bir döneminde Sezen Aksu şarkısı saklı değil? 29 Mart tarihli konserde toplamda 19 şarkının hep bir ağızdan, keyif, coşku ve hüzünle söylenmesinin başka nasıl bir açıklaması olabilir?

Konserde çalınan şarkıları anmadan geçmek olmaz, çünkü hem çok bilindik hem de zihnimizin tozlu raflarında kalmış şarkılar var.

Gülümse
İstanbul Hatırası
Güllerim Soldu
Haydi Gel Benimle Ol
Lunapark
Değer mi
Onu Alma Beni Al
Düş Bahçeleri
Kalbim Ege’de Kaldı
Tutsak
Dedikodu (Murat Çopur)
Adem Olan Anlar
Şinanay
Son Bakış
Kolay Değil
Vazgeçtim
Hadi Bakalım
Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim (Murat Çopur)
Seni Yerler
Konser takvimine bakıldığında 20 Nisan 2013 tarihinde tekrar bir Sezen Aksu Tribute konseri görünüyor, kaçırmayın.

Author: Banu Hidirlar

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir