Brasstronaut

brasstronautSalon İKSV bir süredir yaptığı etkinlikler ile kimliğini daha çok ortaya koymaya başladı. Bir mekan olarak bulabildiklerini getiren değil de kendi enerjisi, sinerjisi olan bir yer haline gelmeleri olumlu tabii.


Brasstronaut bu açıdan belki de birkaç hafta içinde yapılan Balmorhea konserinin daha vokallisi olabilir. İki albümü bulunan grubun yaptığı müzik göz önünde bulundurulursa gidilmesi, görülmesi gereken bir etkinlik olarak da yine karşımıza çıkıyor.


Neden gidilmeli sorusunu biraz daha açmam gerekir. Müzik anlatmak zordur, hele bazı grupları anlatmak epey yorucudur. Aslında onlar da bu tipte bi grup. Anlatmak, bir hatırayı paylaşmaktan sakınmak gibi. Özellikle 2012 yılında çıkan Mean Sun albümü en güzel göstergelerinden bunun. Albüme adını veren Mean Sun ile bir yerlere gitme isteği uyandırıp, en bilinen parçaları olarak sınıflandırabileceğimiz Bounce ile yola çıkartma enerjisine hakikaten sahip Brasstronaut. Vokalde Edo Van Breemen’in enerjisiyle bir süre paralel giden Bryan Davies’in trompetleri, ara ara caz’a kayan doğaçlama halleri insana gerçekten “Yol müziği” diye bir şey varsa hissettiriyor bence. Bilhassa Francisco’da.


Kısacası insan yola çıkmayı sever, yol filmleri izlemeyi, kaset yoksa radyoda çalan bir şarkıyla pencereden bakmayı, dinlenme tesisinde yayık ayran içmeyi, tarlalarda Instagram için fotoğraf çekmeyi seven herkes Brasstronaut’u da sevecektir eminim.


Author: Onur Yener

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir