Benimle Delirir misin? – 2 Perde

benimledelirirmisinİstanbul Meydan Sahnesi’ nden “Benimle Delirir misin?”

2 Perde – Komedi

Yazan : Mine Artu
Yöneten : Necmi Yapıcı
Oyuncular : Mehtap Bayri, Necmi Yapıcı

İstanbul Meydan Sahnesi‘ nin ikinci oyunu olan “Benimle Delirir misin?” oyuncularından Necmi Yapıcı’yı, “Ayrılsak da Beraberiz” adlı dizide canlandırdığı “Feridun Bitir” adlı karakterden tanımaya başladık. Bir çok dizi ve  filmde rol alan ünlü oyuncuyu bir kez de bu oyunda görmelisiniz.

Her iki sanatçı da harika bir performans sergiliyor oyunda. Her ikisini de tebrik ediyorum. Son derece eğlenceli, hareketli ve akıcı bir oyun.

Oyun interaktif bir yapıya sahip. Bu da oyuncuya ekstra kıvrak espriler yapmaya ve duruma göre replikler eklemeye zorunlu hale getiriyor. Her oyuncunun altından kalkabileceği bir şey değil ama bu oyunda, bu yetenek o kadar güzel gösteriliyor ki, ister istemez siz de oyunun içine dahil oluyorsunuz. Yine her zaman olduğu gibi dekora takılacağım. Ne kadar gerekli görülmese de bence dekora özenilmeli. Bu oyunda dahi (dahi yazmamı seyretme şansı bulursanız daha iyi anlayacaksınız. Sürekli değişen sahneler var.) dekora biraz daha özen gösterilebilirdi. Farkettiyseniz ılımlı olmaya çalışıyorum. Oyundan aldığım keyif o kadar fazla ki, eleştireceğim yönünü bile yumuşatmak istiyorum :)

Neyse, oyuna gelecek olursak, merkezinde kadın erkek ilişkisini irdeleyen ( Bu kadar ağır bir kelime yazmasamıydım acaba!) ve evlilik kurumunun gereksizliğiyle dalga geçen ama en nihayetinde hepimizin içinde olduğu vazgeçilmezi anlatan bir oyun. Daha oyuna yakışır bir tanım yapmak gerekirse, kadının çenesine kurban, erkeğin vurdumduymazlığına mahkum, olduğunda çekilmez, olmadığında dayanılmaz, onla da onsuz da yaşanılmayan her şeyi anlatıyor bu oyun. Anlatırken de seyirciyi şahit gösteriyor .

Oyundan bir alıntı yaparak, oyundan beklemeniz gerekene bir gönderme yapmak istiyorum.

Beyaz atlı prensi bekleme, seyise razı ol, yoksa ata kalırsın :)

Umarım seyretme şansı yakalarsınız,

İyi seyirler.

 

Author: Oğuzhan BAL

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir