Babylon İstanbul Sezonu Kapatıyor!

 

Kolektif Istanbul // 16 Mayıs Çarşamba 21:30 // 25TL – 15TL 

Istanbul

Grup, enerjik sahne performansları ve düğün repertuarlarından en yeni ve kitsch şarkılarla coşkulu ve bol danslı bir gece vaad ediyor. Kolektif İstanbul son derece hakim oldukları balkan soundunu funk ve caz altyapılarıyla, geleneksel melodiler ve enstrüman stillerini birleştiriyor. Gayda, klarnet, saksofon, kaval ve tuba, onların müziğindeki vazgeçilmezler. Kolektif İstanbul, sadece bir müzik grubu ya da müzik yapmak üzere bir araya gelmiş insanlar topluluğu değil… Geleneği bugüne taşıyan, onunla beslenirken bir yandan da onu zenginleştiren, özden uzaklaşmayan ama kendilerine özgü yöntemlerle onu işleyen, insanı olduğu yerde oynatan, içini fıkır fıkır eden “İstanbullu” bir ekip: Adı üstünde, şahane bir “kolektif”!

Dutch Delight 2d Party: Martyn & Dj Melon // 17 Mayıs Perşembe 23:00 // 20TL – 10TL

Martyn

Türkiye ile Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400.yıldönümü sebebiyle düzenlenen Dutch Delight etkinlikleri kapsamında modern dans müzik dünyasının son dönemdeki en çok öne çıkan prodüktörlerinden Martyn 17 Mayıs Perşembe gecesi Babylon’da performans göstermeye hazırlanıyor. Eindhoven’lı DJ ve prodüktör Martijn Deykers ya da elektronik müzik camiasının tanıdığı ismiyle Martyn, 2562 ile beraber Hollanda’nın dubstep sahnesine kazandırdığı en orijinal isimlerden biri olarak gösteriliyor. Drum’n bass ile başladığı kariyerinde bir noktada Kode9’ın “Sine of the Dub” single’ından oldukça etkilenerek yüzünü dubstep’e dönen Martyn, techno ve jungle elementlerini kullanarak house ve dubstep arasında sağlam bir köprü kuruyor. 2009 yılında yayınladığı ilk albümü “Great Lenghts” ile dubstep’in yeni formülünü dünyaya sunan Martyn, 2010’da Fabric Mix serisine de imza attı. Son olarak geçtiğimiz yıl “Ghost People” parçasıyla büyük beğeni toplayan Martyn, house müziği post dubstep ile mükemmel bir şekilde birleştirdiği etkileyici DJ setiyle, Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Babylon sahnesine konuk olacak.

Club Exchange: Babylon Lounge presents TrouwAmsterdam “DJ Melon”

Hollanda’nın önemli gece kulübü TrouwAmsterdam, Babylon Lounge’u ziyaret ediyor. Hollanda’nın lokomotif kulüplerinden TrouwAmsterdam’ın önde gelen DJ’lerinden biri olan Melon (Jeroen Hofer), 17 Mayıs gecesi Babylon Lounge’da setin başına geçiyor. Daha önce Fabric ve Panorama Bar gibi elektronik müziğin kalbinin attığı kulüplerde çevirdiği plaklarla dans pistleri sarsan Melon, şimdi de Amsterdam kulüp kültürünü İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak.

Babylon:

Kapı Açılış: 21.00

Grup Ses Beat: 22.00

Martyn: 23.00

Babylon Lounge:

Kapı Açılış: 21.00

Dj Çağrı: 22.00

Dj Melon: 23.00

18 Mayıs Dinamo FM Gençlik ve Spor Partisi – 2D // 18 Mayıs Cuma 22:00 // 25TL – 15TL

Duyduk duymadık demeyin! İstanbul’un belki de en önemli alternatif müzik kalelerinden Dinamo FM 18 Mayıs Cuma gecesi, stadyum kutlamalarından hemen önce Babylon ve Babylon Lounge’ta iki mekanlı parti düzenliyor. Dinamo FM DJ’lerinin setleriyle müzikseverlerin kendinden geçeceği bu muhteşem gecede her an her şey olabilir. Bizden söylemesi, söz konusu Dinamo’cular! Ona göre hazırlıklarınızı yapın.

www.dinamo.fm

Babylon

Tutan

Cervus

İzi Ariyel

Babylon Lounge

Barış Bergiten

Burcum

Dynch

Oldies But Goldies 2 Mekanlı Parti // 19 Mayıs Cumartesi 22:00 // 40TL – 30TL

Efes Pilsen Sunar:

Babylon: Oldies But Goldies (70’ler, 80’ler, 90lar)

Babylon Lounge: Neo Discotheque by Ahmet Musluoğlu

Asmalımescit gecelerinin efsanesi haline gelen “Oldies But Goldies” bu sene de Mabbas ve Murat Beşer’in komutasında Engin Eraydın’ın nostaljik ve renkli görselleriyle Babylon’daki yerini alıyor. Depeche Mode, The Cure, Madonna, A-HA, Chic, Duran Duran, ABBA, Donna Summer, U2, Blondie, The Smiths, James Brown, Nena, Culture Club, Cyndi Lapuer, Wham!, Frankie Goes To Hollywood, Michael Jackson gibi isimlerin asla modası geçmeyecek unutulmaz hitleriyle herkesi dansa davet eden Oldies But Goldies partisi, Babylon’da bu sezonda da sınırsız eğlence vaat ediyor.

Babylon’un hemen yanındaki merdivenlerden çıktığınızda ise Ahmet Musluoğlu’nun Neo -Discotheque müzikleri sizi karşılıyor. Müzikler ise geleneksel Neo-discotheque konsepti: New Wave, Post-Punk, Indie, Electro-Pop… Babylon Lounge’a gelenler 1970’lerin ortasına, New Wave müziğin çıkış noktasına ışınlanırken aynı zamanda 80’lerin alternatif sularına da dalacak. İçinde elektronik elementler bulunduran ve tamamen deneysel bir öngörü ile ortaya çıkarak müziğin gidişatını sonsuza kadar değiştiren New Wave ve Post-Punk’ın klasikleri çalınacağı bu gecede New Order, The Smiths, Joy Division, The Cure, Visage, Human League ve St. Etienne gibi demirbaş grupların unutulmaz parçalarıyla Neo-Discotheque ruhu tekrar canlanacak.

* Bu gece için bilet alanlar 2 mekan arasında ücretsiz geçiş yapabilirler.

* Babylon ve Babylon Lounge’da hergün saat 21.30’a kadar tüm alkollü içeceklerde %50 indirim! 

White Mink (Electro Swing) @ Babylon Lounge // 11 Mayıs Cuma 23:00 // 10TL

Eski swing plaklarına bambaşka bir hava kattıkları toplama albüm serileriyle adını duyuran White Mink, “Electro Swing vs. Speakeasy Jazz” adlı albüm çalışmalarıyla 20’lerin ve 30’ların ruhunu günümüz modern dünyasına uyarlamayı başardı. O dönemin unutulmayan klasiklerine ve çok nadir bulunan kayıtlara setlerinde yer veren White Mink DJ’leri, Caz çağının tartışmasız en önemli müziği swing’i yeniden yorumlayarak “electro swing” tarzını lugatımıza kazandırdı. Bu seriyle caz ve swing müzik çevrelerinde popülarite kazanan White Mink DJ’leri şimdi bu swing ve dans tutkusunu Babylon Lounge’ın sıcak atmosferine taşımaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar Glastonbury, Bestival ve Big Chill gibi önemli festivallerde performans gösteren White Mink herkesi swing eşliğinde dansa davet edecek.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir