Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat

12 Temmuz 2011 – 11 Ağustos 2011

Tek katlı tarihi bir depo binasının korunarak dönüştürülmesiyle oluşan ve içinde sergileme alanı ve Krek Tiyatro’yu barındıran Galeri 1, 12 Temmuz-11 Ağustos 2011 tarihlerinde “Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat” sergisine ev sahipliği yapıyor. Kolombiya Dışişleri Bakanlığı’nca düzenlenen serginin küratörlüğünü Jaime Céron yapıyor. Sergi, Türkiye ile birçok açıdan benzeşen Kolombiya’nın 19 önemli sanatçısının işlerini bir araya getiriyor. Sergi, Türk ve Kolombiyalı sanatçılar arasında bağları kuvvetlendirmeyi ve bu bağlar sayesinde kültürel dialog olanaklarının oluşturulmasını amaçlıyor.

“Arazi Üzerine: Kolombiya’da Çagdas Sanat” sergisi, Türkiye Cumhuriyeti’nde Kolombiya Büyükelçiliği’nin açılması ve kısa zaman önce Kolombiya’da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin açılmasıyla birleşiyor; her iki ülke hükümetleri arasındaki dostluk, cömertlik, dayanışma ve iş birliğini teyit etmektedir.

Kolombiya sanatsal üretiminin bu en güncel sergisi, Türk ve Kolombiyalı sanatçılar arasında bağları kuvvetlendirme isteğini ve bu bağlar sayesinde kültürel diyalog olanaklarının oluşturulması konusundaki kararlılığını yineliyor.

Sanatçılar:

Pablo Adarme, Gabriel Antolinez, Carlos Bonil, Adriana Bernal, Milena Bonilla, Barbarita Cardozo, Nicholas Consuegra, Adriana Duque, Gonzalo García, Humberto Junca, Miler Lagos, Víctor Muñoz, Diego Piñeros, María Isabel Rueda, Adriana Salazar, Saúl Sánchez, Jaime Tarazona, Angélica Teuta, Cesar del Valle

Not: www.santralistanbul.org etkinlik tanıtımından alıntıdır.

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir