Angel Densetsu

90’lı yıllardaki animeleri araştırırken bulduğum bir yapım Angel Densetsu. Kitano Seichiro’nun başka bir okula transfer olduktan sonra yaşadıklarının bir kısmı anlatılıyor. Kitano tam bir iyilik meleği gibidir; kimseyi incitmeyen, herkese yardım etmeyi seven biridir. Ayrıca birini üzmekten o kadar korkar ki, dayak yese bile bunu hak ettiğini, kötü bir şey yaptığını düşünür. Kişiliği böyle olmasına rağmen yüzündeki ifadeden dolayı hep yanlış anlaşılır. Bu yanlış anlaşılmalar yüzünden kendisi farkında olmadan büyük bir kavganın merkezindeki kişi olur.

96 yapımı anime 2 bölüm Ova’dan oluşmakta. Bu iki bölümde malesef hikayenin başlangıç kısmını izliyoruz. Hikayenin devamı için mangaya bakmak gerekiyor. Mangayı animeden çok sevmeme rağmen böyle olması beni çok üzdü. Çünkü seslendirmeleri ve çizimleri – eski animeleri izlememiş kişiler sevmeyebilir belki –  çok iyi olan bir seri. Özellikle seslendirmede Kitaro’nun bağırma şekli çok iyiydi. Ayrıca mangayı okurken karakter çizimlerine dikkat ederseniz, eğer izlediyseniz veya okuduysanız Claymore animesine/mangasına benzetebilirsiniz. Bunun nedeni, iki mangayı da aynı mangakanın ( manga çizeri ) yapmış olması. Claymore mangası ile sevdiğim mangakalar arasına giren Yagi Norihiro ilk yapımı “Angel Densetsu” ile güldürürken, “Claymore” gibi drama yönü ağır basan ikinci yapımıyla da başarılı olup takip edilmesi gereken mangakalardan biri oldu benim için. Ayrıca Kitano’nun göz çizimini beğendiyseniz “Claymore” yapımına da mutlaka bakmanızı öneririm. Çünkü “Claymore”da böyle göz çizimi bol bol var ve daha iyi.

Author: hitsumo

Share This Post On

2 Comments

  1. Gerçekten iyi bir yapım.
    Manga okumayı pek sevmiyorum ama bu seriyi mangadan takip etmeyi düşünüyorum.

  2. Evet, gerçekten iyi bir yapım. Bende daha okumadım seriyi ama manga hakkında yaptığım araştırmada manganın çok komik olduğunu ve seriyi sevenlerin mutlaka okuması gerektiğini öğrendim. Bu yüzden bence okumanı öneririm. Belki manga okumayı sevdirebilir seri.

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir