Ağustos ayı DVD filmleri

Hot Tube Time Machine

Tür: Komedi
Süre: 99 dk.
Yapım Yılı: 2010
Yönetmen: Steve Pink
Oyuncular: John Cusak, Clark Duke, Craig Robinson, Rob Corddy
Ses: İngilizce 5.1, Türkçe 2.0
Altyazı: Türkçe
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Adam, Lou, Nick ve Jacob, hayatlarından katiyen memnun olmayan dört çocukluk arkadaşıdır. Adam eşi tarafından terkedilmiştir. Lou sürekli eğlence ve parti peşindedir ve sıkılmıştır. Nick eşi tarafından tamamen kontrol edilmektedir. Jacob ise bilgisayar oyunu bağımlısıdır ve bodrum katını terk etmeyi reddetmektedir. Bir akşam beraber içmeye çıkarlar ve en sonunda bir kayak merkezinin jakuzisinde sızarlar… Uyandıklarında ise bir sorun vardır : Bir şekilde 1986’ya geri gitmişlerdir! Bu dört kafadar için bulunmaz bir şanstır – geçmişlerini değiştirerek geleceklerini de değiştirme şansını da yakalamışlardır: Tabii yanlışlıkla kendilerini yok etmezlerse!

Noise

Tür: Gerilim
Süre:
Yapım Yılı: 2007
Yönetmen: Matthew Saville
Oyuncular: Maia Thomas, Carole Browne, Kent Clifton-Bligh, Aaron Murphy, Grant Scicluna
Ses: İngilizce 2.0, Türkçe 2.0
Altyazı: Türkçe
Ekran: 1.85:1
Lisans Sahibi: Pinema
Dağıtımcı: Kanal D Home Video
Sınıflandırma: Şiddet + 13 yaş

Metroda yaşanan katliamın ardından halk kendini toparlamaya çalışmaktadır. Bu olaydan sonra genç bir polis şüpheleriyle ve kafasının içindeki seslerle kaosa sürüklenmeye başlar. Etrafındaki herkes işlenen bu suçla ilgilenirken o kafasının içindeki seslerden kurtulmak için mücadele eder.

Depatures / Gidişler

Tür: Dram
Süre: 130 dk
Yapım Yılı: 2008
Yönetmen:Yojiro Takita
Oyuncular: Masahiro Motoki, Tsutomu Yamazaki, Ryoko Hirosue
Ses: Japonca 5.1, Türkçe 2.0
Altyazı: Türkçe
Dağıtımcı: Kanal D Home Video

Çello çaldığı orkestra dağıldığında, Daigo KOBAYASHI (Masahiro Motoki) müzik kariyerine veda eder ve karısı Mika (Ryoko Hirosue) ile kuzeydoğudaki Yamagata Bölgesi’ndeki memleketine döner. İyi iş koşulları sunan bir ‘yardımcı aranıyor’ ilanı görür. Turizm acentesi olduğunu varsayarak görüşmeye gittiği ofisin arka duvarına yeni tabutlar dizilmiştir. Şirketin sahibi olan Sasaki (Tsutomu Yamazaki), Daigo’nun özgeçmişine şöyle bir bakarak işe alır. Bu noktada Daigo şirketin tam olarak ne iş yaptığını sorar ve iş tanımında cesetlerin yakılmadan önce törensel olarak ‘tabutlanmasının’ yer aldığını öğrenir. Tereddüt eder ancak Sasaki işi alması için onu zorlayınca kabul eder ve Mika’ya işe ‘törenlerin’ dahil olduğunu söyler. Bu şekilde Yamagata’da Hirano civarında Sasaki’yle yolculuk etmeye başlar.

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını alan Departures Japonya’nın dini inançlarına ve geleneklerine komik bir derece de duygusal olarak yaklaşıyor…

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir