65daysofstatic – Wild Light

65daysofstatic-Wild-Light

Post-rock’ın gelişimi devam ediyor, 65daysofstatic (yazıda bundan sonra 65dos olarak bahsedilecektir)’in de öyle. 65dos’u her dinlediğimde bir bilimkurgu romanının içinde hissediyorum. Daha önce defalarca kez elektronik ve rock müziğin yanyana gelmesinden aldığım hazzı belirtmişimdir. 65dos elemanarı elektronik müziğin absürd kullanımı ile kendi hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor.

65dos’un bir önceki albümü şimdilerde nerdeyse bütün bilimkurgu yapıtlarında karşımıza çıkan droneları konu alan kült bilimkurgu filmi Silent Running için yeni bir soundtrack çalışmasıydı. Glasgow Film Festivali tarafından filmin gösteriminde canlı çalınması için hazırlanan albüm filmden bile daha güzel olmuştu.

Wild Light 2013 Eylül’de çıkmasına rağmen dinlemeyi ancak bugün başarabildiğim bir albüm oldu. Özellikle Prisms’in akıl alıcılığı şimdiye kadar bu türle ilgilenen herhangi bir grubun yanına yaklaşabildiği bir olay değil. Daha önce böylesine hareketli bir albümü gözüm kapalı dinlemek istememiştim.

Albüm tasavvuru imkansıza yakın bir yolcuğa sebep oluyor. Açılış şarkısındaki uyarıyı hatırlatayım: ”There is a lot of danger out there, ok?”

Author: Anıl Okay

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir