6. JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Festivali

Bu yıl 6.sı gerçekleşecek olan festivalimiz, amacı dünyada göç konusunda küresel bilinç oluşturmak ve buna bağlı olarak tüm sinema sevenlerin ve filmcilerin, ‘Kültürler Arası Diyalog’ temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını hedefleyen bir kısa film yarışması ve festivalidir.

Festival kapsamında, seminerler, paneller, söyleşiler ile film gösterimleri ve atölyeler bulunuyor.

Yarışma bölümünde ise “Kültürler Arası Diyalog” temalı kısa filmler yarışmakta ve yönetmenleri çeşitli ödüllerle destekleniyor.

Bu yıl yine dereceye giren filmlerin yönetmenlerine DIGITAL FILM ACADEMY’den toplamda 10,000TL lik eğitim çekleri verilecek. Ayrıca sürpriz ödüller de olabilecek.

KISA FİLMCİLER; KÜLTÜRLER ARASI DİYALOG konusuna değinen kısa filmlerinizi 25 EKİM 2011e kadar bekliyoruz.

Festivalde görüşmek üzere…

Bu festival Junior Chamber International’a (http://www.jci.cc/) bağlı , kar amacı olmayan, Birleşmiş Milletler ve aralarında Council of Europe’un ve Euro Chambers’ın da bulunduğu diğer dernekler tarafından kardeş organizasyon olarak kabul edilmiş olan ‘Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul Şubesi’nin bir projesidir. JCI, 1910 yılında kurulmuş olup, 124 ülkede örgütlenerek 200,000i aşkın üyeye sahip dünyanın en büyük 3.sivil toplum örgütüdür.

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde “Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı” ve “Avrupa’nın En Başarılı Yayını” seçilmiştir.

Festival ile ilgili daha fazla bilgi ve başvuru için:http://www.jciistanbulcrossroads.com/

JCI Nedir?

JCI (Junior Chamber International), dünya çapında faaliyet gösteren genç liderler ve girişimciler federasyonudur.

Amacımız;
Junior Chamber International (JCI) üyelerinin liderlik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişimi gerçekleştirmeye katkıda bulunmayı amaçlayan bir dernektir. Junior Chamber International yaşadığımız küreselleşme sürecinde üyelerine toplumda pozitif değişime katkıda bulunmaları için ihtiyaç duyacakları imkanları geliştirecek fırsat alanları sunmaktadır. Üyelerin kişisel becerilerini ve liderlik vasıflarını geliştirmesini, sosyal sorumluluk ve girişimcilik ruhunu kazanmasını, takım çalışması ve dayanışmasını ön plana alır.

JCI Tarihçesi;

1910 yılında ABD’nin Missouri Eyaleti St. Louis şehrinde yaşayan genclerin sosyal konulara daha fazla eğilmelerini sağlamak amacıyla klasik dans figürlerini daha iyi öğrenebilmesi ve uygulayabilmesi için Henry “Hy” Giessenbier’in Herculeum Dans klubünü kurması ile başlamıştır.

1915 – Young Men’s Progressive Civic Association oldu.
1916 – Junior Citizen’s (JCs) olarak yeniden yapılandı.
1920 – US Junior Chamber of Commerce oldu.
1928 – İngiltere’de Junior Chamber kuruldu.
1946 – Panama City’de ilk Dünya Konferansı gerçekleşti.
1947 – Avrupa ve Uzakdoğu’da yaygınlaşmaya başladı.
1948 – Rio de Janerio JCI ilkeleri kabul edildi.
1952 – Permanent Secretariat kuruldu.
1987 – Türkiye üyeliğe kabul edildi.
1997 – 124 ülkeye yayılıp yaklaşık 500,000 üye sayısı edindi.

Günümüzde uluslararası anlamda gerçekleşen projelerle varlığını sürdürmekte ve büyümeye devam etmektedir.

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir