46. Antalya Altın Portakal Film Festivali

ikidilbirbavul

10-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Jüri Başkanı; Erden Kıral (yönetmen), Üyeleri; İzzet Günay (oyuncu), Mustafa Altıoklar (yönetmen), Mustafa Ziya Ülkenciler (sanat yönetmeni), Nurgül Yeşilçay (oyuncu), Ömür Gedik (sinema yazarı), Sırrı Süreyya Önder (senarist), Yavuz Bingöl (oyuncu) ve Zeynep Oral (yazar).

SİYAD Jürisi; Ulusal Yarışma; Seray Genç, Bural Göral, Deniz Yavuz; Uluslararası Yarışma; Ali Hakan, Ayla Kanbur, Kerem Sanatel.

Belgesel Jürisi; Enis Rıza Sakızlı, Prof. Cemal Kafadar, Nurdan Arca, Kemal Öner, Haşmet Topaloğlu.

Kısa Film Jürisi; Özcan Alper, Hilmi Etikan, Mehmet Açar, Aslı Selçuk, Tülin Özen.

Uluslararası Yarışma; Jüri Başkanı Krzystof Zanussi, Karoly Makk, Stephen Ashton, Canan Gerede, Pelin Batu

Ulusal Uzun Metraj Yarışma Filmleri;

* “Aya Seyahat” – Kutluğ Ataman

* “Kıskanmak”- Zeki Demirkubuz

* “Kosmos” – Reha Erdem

* “Beş Şehir”- Onur Ünlü

* “Bornova Bornova” – İnan Temelkuran

* “Deli Deli Olma” – Murat Saraçoğlu

* “Gölgesizler” – Ümit Ünal

* “İlkbahar Sonbahar” – Yavuz Özkan

* “40” – Emre Şahin

* “Babam Büfe” – Meriç Demiray

* “Başka Dilde Aşk” – İlksen Başarır

* “Min Dit” – Miraz Bezar

* “Usta” – Bahadır Karataş

* “Uzak İhtimal” – Mahmut Fazıl Coşkun

* “İki Dil Bir Bavul” – Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan

* “Kara Köpekler Havlarken” – Mehmet Bahadır Er ve Maryna Gorbach

Uluslararası Yarışma Filmleri;

* “Gagma Napiri” – Georgi Ovashvili (Gürcistan-Kazakistan)

* “Katalin Varga” – Peter Strickland (İngiltere-Macaristan)

* “Hitan Pomoc”- Goran Radovanovic (Sırbistan)

* “Tuta Colpa Di Giuda”- Davide Ferrario (İtalya)

* “Anglické Jahody” – Vladimír Drha (Çek Cumhuriyeti-Slovak Cumhuriyeti-Ukrayna)

* “Bumaznyj Soldat” – Alexey German Jr. (Rusya)

* “Sıcak” – Abdullah Oğuz (Türkiye)

* “Eastren Plays” – Kamen Kalev (Bulgaristan-İsveç)

* “Operace Dunaj”- Jacek Glomb (Polonya-Çek Cumhuriyeti)

* “À l’est de moi” – Bojena Horackova (Fransa)

* “11’e 10 Kala” – Pelin Esmer (Türkiye)

* “Sahman” – Harutyun Khachatryan (Ermenistan-Hollanda)

Diğer kategorilerdeki adaylar ve festivalle ilgili ayrıntılı bilgi

Not: Ulusal Yarışma adaylarından Uzak İhtimal 9 Ekim’de, İki Dil Bir Bavul ise 23 Ekim’de gösterimde olacak.

Author: Nezaket Kartal

Share This Post On

2 Comments

  1. Ulusal Yarışma Sonuçları:
    En İyi Film: “Bornova Bornova” (İnan Temelkuran) ve “Kosmos” (Reha Erdem)
    En İyi İlk Film: “İki Dil Bir Bavul” (Özgür Doğan, Orhan Eskiköy)
    En İyi Yönetmen: Reha Erdem “Kosmos”
    En İyi Senaryo: “Beş Şehir” (Onur Ünlü)
    En İyi Erkek Oyuncu: Öner Erkan “Bornova Bornova”
    En İyi Kadın Oyuncu: Nergis Öztürk “Kıskanmak”
    En İyi Kurgu: Erkan Tekemen “Bornova Bornova”
    En İyi Sanat Yönetmeni: Zeynep Koloğlu “Usta”
    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Volga Sorgu “Kara Köpekler Havlarken”
    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Damla Sönmez “Bornova Bornova”
    En İyi Müzik: Mehmet Erdem ile Özgür Akgül “Deli Deli Olma”
    En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry “Kosmos”
    Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü (Ses-Efekt-Kostüm-Makyaj-Saç Tasarımı): “Kosmos”
    Behlül Dal Jüri Özel Ödülü (Genç Yetenek): “Usta” filminin yönetmeni Bahadır Karataş, “40” filminin yönetmeni Emre Şahin, “Ben Gördüm-Min Dit” filminin öykü yazarı Evrim Alataş ile “Beş Şehir” filminin oyuncusu Tansu Biçer.
    En İyi İlk Belgesel: “100 Bin Kişiydiler” (Metin Kaya) ve “Ben ve Nuri Bala” (Melisa Önel)
    En İyi Belgesel: “Ziyaretçiler” (Melis Birder) ve “5 Nolu Cezaevi” (Çayan Demirer)
    En İyi Kısa Film: “Kısır Döngü” (Aksel Zeydan Göz)

    Uluslararası Yarışma Sonuçları:
    En İyi Erkek Oyuncu: Tedo Bekhauri “Öteki Yaka”
    En İyi Kadın Oyuncu: Hilda Peter “Katalin Varga”
    En İyi Yönetmen: Georgi Ovashvilli “Öteki Yaka”
    En İyi Film: “Kağıttan Asker” (Alexey German) ve “Sınır” (Harutyun Khachatryan)

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir