4. Ege Belgesel Film Günleri

12-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 4. Ege Belgesel Film Günleri, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesindeki İletişim Çalışmaları Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Amacımız  başta öğrenciler olmak üzere belgesel seyircisini İzmir’de Türkiye’nin belgeselleriyle buluşturmaktır.

Belgeseller; hafızamızı tartışmamızı sağlayıp, belgeselin hayat damarlarından olan gerçeklik ile bilinçlenmemizi, farkındalık ve sorumluluk alanlarını oluşturmamızı sağlamaktadır. Toplumsal belleğimizi oluşturmamız açısından öneme sahip olan ve 4. Ege Belgesel Film Günleri’nde gösterilecek belgeseller şunlardır: Cono Ahmet’in Çocukları, Son Sürat: İstanbul, Kapak Olsun, 17’nin Ötesinde Erdal Eren Davası, Tülay German: Kor ve Ateş Yılları, Urbanbugs, 12 Eylül, 70-80-90 Masum Küstah Fettan, Rewşen, Arabeks, Bir Avuç Cesur İnsan, Son Kale, Ofsayt, Alamet-i Üstüvane, Demir Çarık Demir Asa, Annem Barış İstiyor,  Kayıp Toprakların Çocukları, Kahpe Devran, Yıldız Alpar : Bedii Rakstan Bugüne, Sesim Rüzgara, Son Mevsim : Şavaklar, Anadolu’nun İsyanı, Ölücanlar, Uçurtmam Tellere Takıldı.

Belgeseller, iki gün boyunca, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, 2 No’lu Amfide ve Prof. Dr. Sermet Akgün Amfisinde gösterilecektir. 12:30’da başlayacak belgesel gösterimleri yaklaşık 19:30’da sona erecektir. Başta filmlerini göndererek bizleri destekleyen belgesel sinemacılar olmak üzere katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.

Film Programı için tıklayınız.

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir