2010 İstanbul Kahve Festivali

İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması sebebiyle sürekli yeni bir etkinliğin kapısının açılması çok da beklenmedik bir şey değil. Ancak benim gibi bir kahve delisi için kahve temalı bir festival düzenlenmesi haberi ağzın kulaklara koşmasına sebep oldu.

Yukarıda da bahsedildiği üzere 19-21 Şubat tarihleri arasında Binbirdirek Sarnıcı’nın bizi bağrına basacağı 1. İstanbul Kahve Festivali düzenleniyor. Cuma günü başlayacak olan festivalde; Kahve Barmeni (Barista), Süt Sanatı (Latte Art), Türk Kahvesi (Cezve&Ibrik), Alkollü Kahve ( Coffee In Good Spirits) ve Kahve Tadım (Cuptasting) isimleriyle gerçekleşecek olan ve profesyonellerin katılacağı bir dizi yarışma gerçekleşecek. Bunun yanı sıra Özden Odman isimli sanatçının ”KahVesaire Telvesile : Telveden Tabloya” adlı resim sergisi üç gün boyunca meraklıları için festivali renklendiren bir diğer etkinlik olurken, festival alanı 10:00-17:30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi için:

www.istanbulkahvefestivali.com

Katılım için davetiye edinmeniz gerekli ve bunun için sitede bulunan iletişim adresine mail atmanız yeterli olacak. Ancak ben de festivale katılacağım için mail gönderdim ve davetiyemi aldım.

Davetiye ve Etkinlik Planı için tıklayın.

Author: Selin Ozdemir

Share This Post On

4 Comments

  1. davetiyenin çıktısını mı alacağız?

  2. Evet, çıktısını alıp içeri girmeden önce doldurmanız yeterli.

  3. tşk ederim

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir